Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Trasa S17. Rusza budowa obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Podano datę końca

51
Podziel się:

Ruszyła budowa obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego wzdłuż trasy S17. Całość pochłonie blisko 292 mln zł. Obwodnica będzie mierzyła ponad 9,5 km długości.

Ruszyły prace na trasie S17 - obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego
Ruszyły prace na trasie S17 - obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego (East News)
bEILuSSZ

Rozpoczęły się prace przy budowie obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi ekspresowej S17. Wartość robót budowlanych to ok. 193,5 mln zł, a całkowity koszt inwestycji, uwzględniający wykup gruntów, prace projektowe, archeologiczne oraz nadzór nad realizacją, to blisko 292 mln zł - podaje Ministerstwo Infrastruktury.

- Dzięki tej drodze mieszkańcy odpoczną od ruchu tranzytowego, a poruszanie się po ulicach miasta będzie bezpieczniejsze. Cała droga ekspresowa S17 ma zapewnione finansowanie w ramach obecnego Programu Budowy Dróg Krajowych - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

bEILuSTb

- Jesteśmy zdeterminowani, aby poprzez inwestycje walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym w każdym regionie kraju - dodał minister Adamczyk.

Trasa przebiegać będzie po wschodniej stronie miasta. Na przecięciu z drogą wojewódzką nr 850 powstanie węzeł Tomaszów Lubelski Północ, a na połączeniu z DK17 węzeł Tomaszów Lubelski Południe.

Nad doliną rzeki Sołokiji droga pobiegnie estakadą, zbudowane zostaną również drogi dojazdowe przeznaczone do obsługi ruchu lokalnego o łącznej długości 13,8 km.

bEILuSTh
Zobacz także: Obejrzyj: Problemy z budową dróg. Minister: winne wyłącznie włoskie firmy

- Dla Polski wschodniej droga ekspresowa S17 jest bardzo istotna, podobnie jak Via Carpatia czy droga S12. Dzięki rozwojowi infrastruktury zwiększa się szansa na nowe inwestycje i miejsca pracy, a przez to - na poprawę warunków życia w tej części naszego kraju - stwierdizł wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

bEILuSTi

Umowa na realizację obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w systemie "projektuj i buduj" została podpisana w listopadzie 2017 r. Wykonawca inwestycji jest firma Mota-Engil Central Europe.

Pierwsi kierowcy nową trasą mają pojechać wiosną 2021 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEILuSTC
KOMENTARZE
(51)
kawinus
2 lata temu
Czy Polacy nie potrafią wybudowac sobie dróg, to nie jest bardzo skomplikowana robota .
444
2 lata temu
Przeżywamy tak zwany złoty wiek pod rządami PiSu brawo nadziejo 52 procent polaków
Noi
2 lata temu
Kiedy wreszcie przeprawa POLICE - ŚWIĘTA. czekamy od lat siedemdziesiątych. Plany są i co???!!!
bEILuSTD
Boi
2 lata temu
Kiedy wreszcie przeprawa POLICE - ŚWIĘTA?!!!! czekamy od lat siedemdziesiątych!!!
Drużnik.
2 lata temu
Kto to jest ta firma Mota-Engil Central Europe ? Ta nazwa nam nic nie mówi, a pewnie robią to podwykonawcy, jak zawsze nabici w butelkę. Tak u nas opracowuje się SIWZ, by wygrali ci, co mają wygrać.
...
Następna strona