Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Euro na Litwie. "Najtrudniej restauracjom"

0
Podziel się:

Wymiana waluty przebiega bez większych problemów. Bankomaty wypłacają euro, a kasjerzy jedynie nieco dłużej wydają resztę.

Euro na Litwie. "Najtrudniej restauracjom"
(PAP/EPA)

Bankomaty wypłacają euro, a kasjerzy jedynie nieco dłużej wydają resztę. Wymiana waluty przebiega bez większych problemów.

Najtrudniej miały restauracje i bary, które działały w noc sylwestrową. Banki wyłączyły możliwość płatności kartami. Kelnerka z kawiarni w centrum Wilna przyznaje w rozmowie z reporterem IAR, że trudności nie trwały jednak długo: _ Wyłączyli nam terminale godzinę przd północą, a 30 minut po fajerwerkach wszystko już działało _.

Sprzedawcy apelują do klientów o płacenie kartami kredytowymi, by nie zabrakło w kasach monet euro. Wczoraj w sklepach obsługa klientów trwała nieco dłużej, gdyż kasjerzy czasami mieli problem z wydawaniem reszty. Rozpoczęła się również operacja zmian opisów cen towarów. Od teraz dużymi cyframi ma być podawana wartość w euro, a małymi - w litach.

Litewskie banki zapowiedziały, że konta internetowe będą działać dopiero dziś. Bez kłopotów funkcjonowały za to bankomaty, które wydawały na razie jedynie nominały do 50 euro. Przez najbliższe 2 tygodnie, Litwini jeszcze będą mogli płacić litami. Potem ich narodową walutę będzie można wymienić w bankach.

Czytaj więcej w Money.pl
Mniejszości narodowe narzekają na tę zmianę Litwini żegnają lity. Od północy w powszechnym użyciu będzie europejska waluta.
Euro na Litwie. Trwa oblężenie bankomatów Bankowcy przyznają, że nawet kilkukrotnie zwiększyła się liczba operacji wpłacania litów w bankomatach. Od pierwszego stycznia Litwini będą z nich wypłacali euro.
Sąsiedzi Polski wchodzą do strefy euro Większość popiera przejście na europejską walutę, które będzie kosztować 600 mln euro. Trwa oblężenie banków.
euro
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)