Notowania

wiadomości
10.05.2019 15:11

Wakacyjny rozkład PKP ma wejść w życie zgodnie z planem. Remonty mają nie popsuć urlopów

Mimo niespotykanej skali remontów nowy, wakacyjny rozkład ma wejść w życie zgodnie z planem - czyli 9 czerwca. Jeszcze w środę PLK mówiły o konieczności wprowadzenia zmian. Jednak resort infrastruktury stara się uspokoić podróżnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Minister Andrzej Adamczyk ze spokojem patrzy na postęp prac na kolei. (Fot: Jacek Bednarczyk)

- Nowy, wakacyjny rozkład jazdy na kolei wejdzie w życie w terminie niezagrożonym - zadeklarował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Te słowa należy odczytywać jak zdecydowaną odpowiedź na informacje z PLK, które odpowiadają za remonty, że trzeba będzie jeszcze nad rozkładem popracować. Korekty w rozkładzie sprawiłyby również, że na niektóre pociągi nie będzie biletów z 30-dniowym wyprzedzeniem.

To mogło się skończyć tragicznie. PKP bada incydent na przejeździe

A to przecież w wakacyjnym szczycie kolejowym i przy planowaniu wakacji rzecz bardzo ważna. Ostatecznie w swojej piątkowej wypowiedzi Adamczyk zapewnił, że kolejarze realizować będą rozkład "bez zaburzeń".

Trudno do końca jednak pozbyć się obaw w tej materii. Wszystko dlatego, że PKP Polskie Linie Kolejowe "rozgrzebały" całą infrastrukturę remontami wartość 70 mld zł.

Polska śpieszy się, by jak najlepiej wykorzystać unijne środki, bo w kolejnej perspektywie takich pieniędzy już nie będzie. Zresztą sam uspokajający podróżnych minister Adamczyk, doskonale zdaje sobie sprawę, jak to skomplikowana materia.

- Problem na jednym węźle generuje kłopoty na całej sieci kolejowej - powiedział dla PAP minister Adamczyk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, pkp, rozkład jazdy
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-05-2019

Wie ktoś?Czy ten na zdjęciu to ukończył w ogóle jakąś szkołę?

10-05-2019

widacWADYCzego się TERAZ w Polsce w gospodarce NIE DOTKNIESZ tam kryminal na 100% golym okiem widać. JAK długo jeszcze??? Do wyborow jesiennych … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)