Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera spalinowa Volskwagena. Dyrektor aresztowany przez FBI

27
Podziel się

Z informacji New York Times szef amerykańskiego biura VW ma jeszcze w poniedziałek stanąć przed sądem w Detroit.

Afera spalinowa Volskwagena. Dyrektor aresztowany przez FBI
(AP Photo/Michel Euler)
bDYMenmd

Oliver Schmidt, dyrektor w amerykańskim oddziale koncernu Volkswagena, został zatrzymany na Florydzie. Zarzuca mu się udział w zafałszowaniu wyników testów emisji spalin w samochodach tej marki – podał New York Times.

Z informacji New York Times szef amerykańskiego biura VW ma jeszcze w poniedziałek stanąć przed sądem w Detroit. Z komentarzem sprawy wstrzymał się zarówno koncern, jak i Federalne Biuro Śledcze. Głosu również nie zabrali prawnicy dyrektora Schmidta.

Prokuratura zarzuca istotny udział w tzw. aferze spalinowej, a także zatajanie przed władzami USA praktyk, które doprowadziły do zmanipulowania wyników emisji spalin w silnikach Diesla.

bDYMenmf

Przypomnijmy, że dzięki specjalnemu oprogramowaniu VW ukrył fakt, że ilość spalin emitowanych przez produkowane przez niego auta przekraczała dopuszczalne normy nawet 40-krotnie. Na całym świecie Volkswagen sprzedał 11 milionów samochodów z oprogramowaniem fałszującym wyniki pomiarów zanieczyszczeń podała Polska Agencja Prasowa.

Niemiecki koncern zgodził się przeznaczyć 10,3 mld dol.na odkupienie feralnych aut od właścicieli po cenach sprzed wybuchu skandalu oraz prawie 5 miliardów na rekompensaty dla klientów. Ich wysokość wyniesie od 5100 do 10 000 dolarów, w zależności od modelu i rocznika. Ugoda obejmuje 475 tysięcy Volkswagenów i Audi z silnikiem diesla sprzedanych na amerykańskim rynku.

bDYMenmG
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(27)
aca
4 lata temu
Pewnie mu zrobią operację plastyczną i wyślą do Ameryki Południowej,jak każdego agenta
Nimand.
4 lata temu
A ile zarobi VW na tym, iz nie produkowal nowoczesnych silnikow tylko wpinal oszukanczy chip? Pewnie z tej "nadwyzki" moze placic wysokie kary i jeszcze mu zostanie!
Gość
4 lata temu
A co do zaoferowania ma VW nabywcom w UE? Obniżenie mocy przy wyżyłowaniu parametrów. Co Volkswagenowi zrobi UE? Nic, przecież swoim nie strzelą w kolana.
bDYMenmH
Gość
4 lata temu
[QUOTE] Volkswagen [/QUOTE] das szajse.
bolus
4 lata temu
No proszę JANKESOM zagraża upadek ich koncernu GM bo VW wyśmienicie się sprzedają w USA. No to JANKESI musieli wymyślić pretekst aby osłabić FIRMĘ VW !!! ŚMIERDZĄCA i brudna gra JANKESÓW ! Zawsze mówiłem, że to żydostwo z USA jest tak samo podłe jak MAFIA PUTINA !
...
Następna strona