Notowania

gospodarka
22.03.2017 18:37

Paweł Dziekoński zrezygnował z funkcji wiceprezesa GPW

Paweł Dziekoński, wiceprezes Giełdy Papierów Wartościowych złożył rezygnację z pełnionej funkcji - podała GPW w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mariusz Grzelak/Reporter)

Paweł Dziekoński, wiceprezes Giełdy Papierów Wartościowych złożył rezygnację z pełnionej funkcji - podała spółka w komunikacie.

"Moja decyzja jest umotywowana szacunkiem dla faktu delegowania w ostatnich dniach nowej osoby do pełnienia funkcji prezesa zarządu giełdy oraz wymaganą w takiej sytuacji dobrym obyczajem, wolą stworzenia nowo powołanym władzom giełdy możliwości swobodnego doboru współpracowników do zarządu giełdy" - napisał Dziekoński w uzasadnieniu.

W połowie marca Jarosław Grzywiński, członek rady nadzorczej GPW został oddelegowany do pełnienia funkcji prezesa giełdy. Grzywiński ma wykonywać obowiązki prezesa nie dłużej niż trzy miesiące, począwszy od 15 marca.

Wcześniej miały miejsce inne roszady na giełdzie. 13 marca br. z funkcji prezesa GPW zrezygnował Rafał Antczak, który czekał na zgodę KNF na objęcie obowiązków. Został on powołany na to stanowisko 4 stycznia, miał zastąpić na nim Małgorzatę Zaleską. Więcej czytaj TUTAJ.

Dzień później 14 marca, Komisja Nadzoru Finansowego odwołała poprzednią prezes GPW, Małgorzatę Zaleską. Więcej czytaj TUTAJ.

Tagi: gospodarka, inwestycje, usługi, przedsiębiorczość, spółka, kadry, pap, gpw, paweł dziekoński, powtórzenie, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-03-2017

jaNasza giełda ostatnio trochę wrosła, ale patrząc na ostatnie 10 lat to drepcze w miejscu. A w USA hossa na całego. Gdy jest hossa łatwo zarobić, ale … Czytaj całość

22-03-2017

AdamRozsądni ludzie, nawet o prawid\cowych poglądach, nie mają ochoty współpracować z PiS

24-03-2017

MWTo jest właśnie zachowanie profesjonalisty. Z klasą i elegancją w duchu dbałości o spółkę, którą się współkierowało. Oby więcej takich osób w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)