Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

KNF ostrzega przed dwiema firmami

10
Podziel się:
KNF ostrzega przed dwiema firmami

Platynowe Inwestycje SA z siedzibą w Płocku oraz SouthBanco - to nowe firmy, wpisane w piątek przez Komisję Nadzoru Finansowego na listę ostrzeżeń publicznych - poinformowała KNF w komunikacie.

Spółka Platynowe Inwestycje SA z siedzibą w Płocku została wpisana w dziale: zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 99 i art. 99a ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych. Artykuł ten, jak wyjaśnia KNF, mówi o dokonaniu oferty publicznej papierów wartościowych bez wymaganego ustawą zatwierdzonego przez KNF prospektu emisyjnego lub dokonaniu emisji obligacji bez zachowania ustawowych warunków.

Z kolei spółka SouthBanco (www.southbanco.com) została wpisana w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa wykonywanie czynności bankowych bez zezwolenia KNF (naruszenie art. 171 ust. 1-3 ustawy Prawo bankowe).

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

W 2009 roku na taką listę wpisana została np. spółka Amber Gold, co jednak, jak wynika m.in. z prac sejmowej komisji śledczej, nie skłoniło prokuratury do zajęcia się tą spółką i w efekcie naraziło wiele osób na straty finansowe.

gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(10)
buhaha
5 lata temu
zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 99 i art. 99a ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych. została wpisana w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa wykonywanie czynności bankowych bez zezwolenia KNF (naruszenie art. 171 ust. 1-3 ustawy Prawo bankowe). Jeżeli jest podejrzenie przestępstwa to chyba nie na listę alertów ale zgłoszenie do prokuratury !!!!
ZAMKNĄĆ TO !!...
5 lata temu
ZAMIAST POZAMYKAĆ, TO ONI OSTRZEGAJĄ. NIE KAŻDY MA INTERNET I NIE KAŻDY OGLĄDA WIADOMOŚCI !!!!!!!!!!!!!!!!!
AK
5 lata temu
Prokuratura niech się weźmie za PISowskie SKOKI
klient
5 lata temu
W jednym z banków w Bydgoszczy rządzi 90-letnia pani z synkiem, który nigdzie pracy znaleźć nie mógł. KNF wkroczy, jak bank będzie padał? Klientów coraz mniej, panie w kasach wystraszone. W kolejce do kasy jedynie starzy ludzie.
Jowita 121
5 lata temu
Zastanawiam się, dlaczego KNF czyniąc takie ogłoszenie (wszak pewnie nie wszyscy czytają) nie działa do końca konsekwentnie. Nawet jeśli prokuratorzy sprawą się nie zajmą to są też inne instancje i urzędy . Zatem jak się zaczyna, to należy drążyć do końca. Widać tu naleciałości z ekip poprzednich. Tylko dlaczego póżniej nie ma odpowiedzialnych i ponoszących konsekwencje swych indolencji, natomiast społeczeństwo niejako pozostaje skrzywdzone.