Notowania

Obniżenie podatków? Beata Szydło sprytnie z tego wybrnęła

Reformy rządu to pasmo niekończących się sukcesów, a tam, gdzie są jakieś uchybienia, wszystko zostanie wyprostowane - to główny przekaz wywiadu, którego w poniedziałek udzieliła Beata Szydło. Polska premier była tak zajęta wyliczaniem swoich osiągnięć, że zapomniała odpowiedzieć na pytanie o obniżkę podatków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Beata Szydło sprytnie obeszła niewygodne pytanie.

Czy awans Polski do grona 25 państw mających rynki rozwinięte to nie jest dobry moment, aby porozmawiać o obniżce podatków? - zapytał polską premier dziennikarz TVP. Najwyraźniej nie, bo choć pytanie padło w sumie trzy razy, w tym raz z ust samej premier, to odpowiedzi się nie doczekaliśmy.

Okazją do wizyty Beaty Szydło w TVP były zaczynające właśnie działać reformy: emerytalna, służby zdrowia i ustawa dezubekizacyjna. Szefowa polskiego rządu dużo mówiła o dotychczasowych sukcesach. Przede wszystkim o przywracaniu sprawiedliwości i o tym, że mimo zwiększenia wydatków socjalnych budżet Polski jest w bardzo dobrej kondycji.

Zapewniała, że są pieniądze na wcześniejsze emerytury - rząd zabezpieczył na ten cel 10 mld złotych. Chwaliła się też wprowadzeniem minimalnej emerytury w wysokości 1000 złotych. Mówiła też o nabierającym rozpędu programie Mieszkanie+. - O tym, że został on zrealizowany, będzie można mówić, gdy wszystkie rodziny, które tego potrzebują, będą miały dach nad głową - mówiła premier.

Więcej problemu było z pytaniem o obniżkę podatków, na które Beata Szydło odpowiedziała, że na razie rząd zamierza wprowadzić zmiany, które uszczelnią podatek CIT i zwiększą wpływy do budżetu. Dodała też, że szykuje się podniesienie kwoty wolnej od podatku i ulgi dla artystów. I mimo że później pytanie padło jeszcze dwukrotnie - raz z ust dziennikarza, a raz z ust premier, to pozostało bez jasnej odpowiedzi.

Zobacz też: Jurgiel nie straci stanowiska

Tymczasem w kontekście obniżek podatku trzeba przede wszystkim pamiętać o podatku VAT. Ten został podniesiony z 22 do 23 proc. jeszcze przez rząd Donalda Tuska. Miało to być rozwiązanie tylko tymczasowe - po to, żeby podreperować budżet. PiS obiecywało tę podwyżkę cofnąć. Na razie jednak się z tym nie spieszy.

Trochę światła na cały problem rzucił przed wakacjami szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Stwierdził on, że o obniżce będzie można mówić dopiero wtedy, gdy sukcesem okaże się "proces uszczelniania podatków".

Tagi: podatki w polsce, wiadomości, gospodarka, podatki, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-10-2017

wbaRealnie, 500+, darmowe leki dla seniorów, podwyższenie kwoty wolnej od podatku, zwiększenie limitu kosztów uzyskania przychodu dla twórców to nic … Czytaj całość

02-10-2017

kpiarzNiechby tak dalej a mają kolejną kadencję w kieszeni.

02-10-2017

PYTON60Osiem lat... i wszystko jasne! Prymitywna kobieta, prymitywny rząd, prymitywna partia, prymitywny Prezes, a za tym wszystkim " ciemny lud". … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (150)

Wybrane dla Ciebie