Notowania

PSL chce, by rodzice pracowali krócej. "To rozwiązanie dla biur, nie dla przemysłu"

7-godzinnego dnia pracy dla rodziców chce PSL w ramach projektu "godzina dla rodziny". Prezes Indykpolu twierdzi, że taka zmiana "rozłoży produkcję".

Podziel się
Dodaj komentarz
(MICHAL DYJUK/REPORTER)
Poseł Mieczysław Kasprzak, który podpisał się pod projektem twierdzi, że skoro funkcjonuje skrócony okres pracy dla matek dzieci do 3. roku życia, to zakłady pracy poradzą sobie również w przypadku rodziców starszych dzieci.

Ludowcy przedstawili swój program "Godzina dla rodziny" w minionym tygodniu, Sejm ma się nim zająć w pierwszym tygodniu grudnia. Tymczasem biznes już ostrzega przed konsekwencjami takiej zmiany - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Na czym ma ona polegać? Pracujący rodzice dzieci poniżej 15. roku życia mieliby przychodzić do pracy na 7, a nie na 8 godzin. Nieprzepracowana godzina byłaby normalnie opłacana. W przypadku dwojga pracujących rodziców, z krótszego dnia pracy mogłaby korzystać tylko jedna osoba.

Złotówka za złotówkę przy 500 plus? Wiceminister rozwiewa marzenia niektórych rodzin

- Do tworzenia dobrego prawa zawsze potrzebny jest czas, dużo pracy i zaangażowanie wszystkich zainteresowanych stron. Bez tego narażamy się na ryzyko zmniejszenia konkurencyjności Polski - stwierdził w rozmowie z "PB" Zygmunt Łopalewski, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Whirpool Company Polska.

Piotr Kulikowski, prezes Indykpolu, stwierdził z kolei, że zmiana "rozłoży produkcję". - Jeśli od linii produkcyjnej odejdzie dwóch z siedmiu specjalistów, to linia musi być zatrzymana. Takie rozwiązanie może sprawdzi się w sklepie czy biurze, ale nie w fabryce - mówi.

Poseł Mieczysław Kasprzak, który podpisał się pod projektem twierdzi, że skoro funkcjonuje skrócony okres pracy dla matek dzieci do 3. roku życia, to zakłady pracy poradzą sobie również w przypadku rodziców starszych dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kodeks pracy, godzina dla rodziny, psl, praca, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-11-2018

abigailPraca w polsce staje się dodatkiem do świadczeń socjalnych. Kiedy dotrze do tych wzystkich głąbów, prześcigająjących się w rozdawnictwie, że podstawą … Czytaj całość

27-11-2018

LOLA ja chcę zeby wszystkie urzedy państwowe i samorządowe pracowały w każdą sobotę i niedzielę i święta od 6:00 do 22:00.

27-11-2018

dadsasco tam rodzice niech nie pracują w ogóle w końcu spełnili swoje zadanie

Rozwiń komentarze (955)