Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Patryk Skrzat
|

PSL chce, by rodzice pracowali krócej. "To rozwiązanie dla biur, nie dla przemysłu"

955
Podziel się:

7-godzinnego dnia pracy dla rodziców chce PSL w ramach projektu "godzina dla rodziny". Prezes Indykpolu twierdzi, że taka zmiana "rozłoży produkcję".

Poseł Mieczysław Kasprzak, który podpisał się pod projektem twierdzi, że skoro funkcjonuje skrócony okres pracy dla matek dzieci do 3. roku życia, to zakłady pracy poradzą sobie również w przypadku rodziców starszych dzieci.
Poseł Mieczysław Kasprzak, który podpisał się pod projektem twierdzi, że skoro funkcjonuje skrócony okres pracy dla matek dzieci do 3. roku życia, to zakłady pracy poradzą sobie również w przypadku rodziców starszych dzieci. (MICHAL DYJUK/REPORTER)

Ludowcy przedstawili swój program "Godzina dla rodziny" w minionym tygodniu, Sejm ma się nim zająć w pierwszym tygodniu grudnia. Tymczasem biznes już ostrzega przed konsekwencjami takiej zmiany - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Na czym ma ona polegać? Pracujący rodzice dzieci poniżej 15. roku życia mieliby przychodzić do pracy na 7, a nie na 8 godzin. Nieprzepracowana godzina byłaby normalnie opłacana. W przypadku dwojga pracujących rodziców, z krótszego dnia pracy mogłaby korzystać tylko jedna osoba.

Zobacz także: Złotówka za złotówkę przy 500 plus? Wiceminister rozwiewa marzenia niektórych rodzin

- Do tworzenia dobrego prawa zawsze potrzebny jest czas, dużo pracy i zaangażowanie wszystkich zainteresowanych stron. Bez tego narażamy się na ryzyko zmniejszenia konkurencyjności Polski - stwierdził w rozmowie z "PB" Zygmunt Łopalewski, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Whirpool Company Polska.

Piotr Kulikowski, prezes Indykpolu, stwierdził z kolei, że zmiana "rozłoży produkcję". - Jeśli od linii produkcyjnej odejdzie dwóch z siedmiu specjalistów, to linia musi być zatrzymana. Takie rozwiązanie może sprawdzi się w sklepie czy biurze, ale nie w fabryce - mówi.

Poseł Mieczysław Kasprzak, który podpisał się pod projektem twierdzi, że skoro funkcjonuje skrócony okres pracy dla matek dzieci do 3. roku życia, to zakłady pracy poradzą sobie również w przypadku rodziców starszych dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(955)
polak
5 lata temu
Proponuję aby Państwo dopłacało mi za każdego zatrudnionego pracownika 5000 złotych a wtedy p"politycy" niech wymyślają rozwiązania jakie tylko chcą, żeby zaskarbić sobie poparcie...
Gh
5 lata temu
Pani Zosia wyjdzie godzinę wcześniej, a pani Basia będzie robiła za siebie i za panią Zosię. Dziękuję.
hmm
5 lata temu
Biznes radzi sobie ze skróconym dniem pracy matek dzieci do lat 3, po prostu ich nie zatrudniając w takich gałęziach w których obecność wszystkich pracowników na całej zmianie jest konieczna. PSL nie myśli - konsekwencją takiego zapisu będzie np. zwolnienie z linii indykpolu i innych zakładow rodziców objętych krótszym dniem pracy...
dwawa
5 lata temu
PSL - zus dla chłopów, okradane robole miastowe finsują krus i resztę gmin wsiowych. Czy chłop zna PIT?
Mac
5 lata temu
a czy mi jako przedsiębiorcy za godzinę zapłaci rząd
...
Następna strona