Notowania

susza
14.08.2019 21:24

Wypłaty dla rolników poszkodowanych przez suszę. 0,5 mld zł na początek

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział, że niebawem ogłosi termin, w którym ruszy składanie wniosków po rekompensaty za zniszczone uprawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Jan Bielecki/East News)

- Te pół miliarda, to na początek, żeby ruszyć z wypłatami dla najbardziej poszkodowanych rolników, którzy z gotowymi protokołami strat, będą się zgłaszać do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - mówił na antenie radiowej Trójki Jan Krzysztof Ardanowski.

Szef resortu rolnictwa wskazał, że półtora tygodnia temu wystąpił do Komisji Europejskiej o uruchomienie dla Polski specjalnej pomocy klęskowej. Zaznaczył, że w złożonym wniosku straty w ponad 1250 gminach szacowano na ok. 250 mln euro, czyli ok. 1 mld zł.

Polityk podkreślił, że wypłata odszkodowań potrwa kilka miesięcy. - Susza nie ustępuje, a kolejne szacunki trwają. Teraz nie jestem w stanie stwierdzić, ile one wyniosą, chodzi o to, żeby je uczciwie oszacować - powiedział minister.

Przypomniał również, że zgodnie z prawem UE, aby otrzymać pełną pomoc publiczną, trzeba przedstawić polisę ubezpieczeniową na co najmniej połowę gruntów znajdujących się w gospodarstwie.

Obejrzyj: Ministerstwo rolnictwa uruchamia nowy program. Pieniądze na oczka wodne

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: susza, wiadomości, gospodarka, ministerstwo rolnictwa, odszkodowania
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-08-2019

wujRolnicy to największa grupa w tych czasach nierobów wszystko chcieli by dostawać darmo a nic nie dawać nic nie robić ciągle mało mają niech zobaczą … Czytaj całość

15-08-2019

penyna południu Europy rolnicy kupują deszczownice, a w Polsce mercedesy i czekają na odszkodowania, Taka różnica i koszty najbiedniejszego podatnika!

14-08-2019

olajakie odszkodowania? Ja też jako właściciel firmy chcę odszkodowania za iszczenie polskich firm. Polski przedsiębiorca to jest dla pisu kryminalista, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (25)