Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamek w Stobnicy. Jest postępowanie administracyjne ws. nieważności pozwolenia na budowę

499
Podziel się:

Wielkopolski Urząd Wojewódzki wszczął postępowanie administracyjne w sprawie zamku w Stobnicy. Urzędnicy podejmą decyzję o ewentualnej nieważności pozwolenia na budowę zamku na terenie Puszczy Noteckiej. Postępowanie ma potrwać do połowy września.

Zamek w Stobnicy. Rusza postępowanie administracyjne ws. inwestycji w Puszczy Noteckiej.
Zamek w Stobnicy. Rusza postępowanie administracyjne ws. inwestycji w Puszczy Noteckiej. (WP)

- Pełna dokumentacja dotycząca decyzji starosty obornickiego wpłynęła do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego 13 sierpnia, co pozwoliło na przystąpienie do merytorycznej oceny sprawy i zawiadomienie stron o wszczęciu z urzędu postępowania administracyjnego. Jego zakończenie planowane jest na 14 września - informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Jego wypowiedź cytuje poznańska TVP.

Serwis telewizji publicznej cytuje również stanowisko Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która zapewnia, że wykorzystano "wszystkie możliwe narzędzia" do powstrzymania realizacji inwestycji. Budowę zamku w Puszczy Noteckiej Dyrekcja nazwała "kontrowersyjną". Dodała również, że w ocenie organów jest ona prowadzona "niezgodnie z prawem".

To kolejna odsłona głośnej sprawy samowoli budowlanej w Puszczy Noteckiej, która finalnie skończyła się budową zamku. W lipcu prokuratura poinformowała o zarzutach, które usłyszało siedem osób. Chodzi o dwie inspektorki Powiatowego Nadzoru Budowlanego, dwójka urzędników z Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Obornikach, architekt oraz dwóch inwestorów.

Zobacz także: Zobacz też: Zamek w Stobnicy do rozbiórki? Minister zabrał głos

Rząd przekonuje, że sprawa nabrała przyspieszenia za sprawą działań ministrów. Jednak jego przedstawiciele nie mówią wprost, czy zamek zostanie rozebrany. Co ciekawe, rozbiórki nie chcą sąsiedzi inwestycji oraz lokalni politycy.

- Mnie się ten zamek podoba, ale to moja subiektywna ocena - mówi money.pl Henryk Brodniewicz, wiceprzewodniczący rady miejskiej w pobliskich Obornikach. To właśnie w tej gminie leży Stobnica.

Jak dodaje nasz rozmówca, to jednak nie tylko jego opinia. - Nie spotkałem nikogo w gronie moich znajomych, kto byłby przeciwny budowie. A trochę ludzi w gminie znam, bo mam już swoje lata - zwraca uwagę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(499)
BB
2 lata temu
zostawić na pastwę miejscowych -rozszabrują do fundamentów
rafal23
2 lata temu
Po tej decyzji okaże się jakie mamy Państwo. W którym jest prawo czy rządzą politycy i pieniądze. Czekam na decyzję sady
DAREK44
2 lata temu
rozbiórki nie chcą sąsiedzi inwestycji oraz lokalni politycy. TO JEST OBSZAR CHRONIONY. NIKOGO OPINIE POLITYKÓW NIE OBCHODZA. MAMY PRAWO W POLSCE ALBO GO NIE MAMY . ZAKAZ BUDOWY I KONIEC
Easy
2 lata temu
Przekazać Mańkowi. Maniek zrobi z tego sanatorium seksualne dla rządowej elity!
janis
2 lata temu
Myślę, że pomogę Ci bez zapłaty otrzymać pożyczkę i dokonać płatności po otrzymaniu środków. wyślesz kopię dowodu osobistego lub paszportu, aby rozpocząć formalności....
...
Następna strona