Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

"Amerykański inżynier" wyłudził od gdańszczanki blisko ćwierć miliona złotych

34
Podziel się:

45-latka z Gdańska padłą ofiarą zuchwałej kradzieży 200 tys. zł. Oszustem okazał się mężczyzna podającą się za amerykańskiego inżyniera.

"Amerykański inżynier" wyłudził od gdańszczanki blisko ćwierć miliona złotych
Oszust podający się za amerykańskiego inżyniera wyłudził od gdańszczanki ponad 200 tys. zł (Materiały WP, Adobe)
bEIVwCJh

W ciągu kilku tygodni "inżynier" nakłonił gdańszczankę do wpłacenia na podane konto ponad 200 tys. zł. W minionym tygodniu oszust odezwał się ponownie z propozycją zwrotu pożyczki ze sporą nawiązką. Kobieta przystała na jego warunki.

"Chris Adamski podawał się za amerykańskiego inżyniera, który pracuje na międzynarodowych kontraktach. Kobieta zaczęła z nim korespondować - tłumaczy Mariusz Chrzanowski z KMP w Gdańsku. - W ciągu kilku następnych tygodni skutecznie zmanipulował pokrzywdzoną, aż w końcu poprosił o drobną pożyczkę - dodał.

bEIVwCJj

Mężczyzna miał zarobić na kontrakcie ogromną sumę pieniędzy i w ramach wdzięczności za pożyczkę zaproponował przysłanie kobiecie pieniędzy paczką.

Zobacz także: Jaka jest skala podrabiania certyfikatów szczepionkowych w Polsce? (WIDEO)

Rzekoma przesyłka była już w drodze, ale konieczne było pokrycie opłaty celnej. Następnie z 45-latką kontaktowały się kolejne osoby, m.in. przedstawiciel firmy spedycyjnej oraz celnicy.

bEIVwCJp

"Przestępcy w sieci posuwają się do najróżniejszych metod. Oszustwo na żołnierza, lekarza, budowniczego mostów w dalekich krajach jest jedną z form tego procederu i nie jest czymś nowym" - wyjaśnia dalej Chrzanowski.

Ostatecznie kobieta wykonała kilka przelewów na łączną kwotę ponad 200 tys. zł. Kiedy kontakt z "inżynierem" się urwał, a telefony, które wcześnie odbierała, nie odpowiadały, zgłosiła sprawę policjantom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIVwCJK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(34)
Nioh888888888...
2 miesiące temu
Głupich nie sieją , sami się rodzą ...., i jak takich nie okradać ...
Gość
2 miesiące temu
Rozumu nie kupisz za żadne pieniądze
mysz18
2 miesiące temu
Możesz mieć pieniądze i wielu przyjaciół,lecz zawsze jedno wyklucza drugie!!!
bEIVwCJL
pietrzakmk3
2 miesiące temu
Chciała i miała to dała.
PolicyKit
2 miesiące temu
To są takie socjo szuczki na przemęczonych. Przyszłą ofiarę dobrze kilka dni wcześnie baknąć. Poniżyć może nosi okulary. Policja nawet tak oszukiwała jeszcze przynajmniej nie dawno. W sklepach były wadliwe produkty poniżające osobę która je kupi. np. koło joytech nie dość że nie pasuje dętka to może mieć nawet środkowy wałek z plastiku który nagle pęknie np. jadąc z górki. Może złamać sobie kręgosłup. Z gliniaków właśnie brać przykład nie przejmować się nikt się nie powinien obawiać takich zagrywek. Z joytehu się nie kupuje to mogą być rzeczy humorystyczne.
...
Następna strona