Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Najniższa krajowa 3300 zł w 2022 roku? Ekspertka: To zabójcze dla wielu firm

Minimalne wynagrodzenie w Polsce to 2800 zł, już trwają rozmowy, ile powinna wynosić w 2022 roku. Wzrost do 3300 zł jest realny? - Są to debaty, trudno powiedzieć jaka będzie przyszłość i co przyniesie. Prognozy dotyczące PKB są dość optymistyczne, a od tego zależy poziom wynagrodzeń w kraju. Natomiast podwyżka o tak dużą kwotę może być zabójcza dla wielu firm - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Magdalena Sieczka, kierownik ds. wynagrodzeń i benefitów Sedlak & Sedlak. A co z podwyżkami w tym roku? - Jeśli chodzi o wysokie podwyżki to one z reguły łączą się z awansem, wspaniałymi wynikami. Dając podwyżki w 2021 roku warto patrzeć bardziej dokładnie, żeby pilnować komu i w jakiej wysokości przyznajemy podwyżki. Skończył się czas dawania podwyżek wszystkim i po równo - dodała.

0
0
209
Podziel się
Komentarze (209)
zobacz więcej komentarzy (209)
KOMENTARZE
(209)
REX
rok temu
Zarobki zależą od wydolności i wydajności gospodarki a nie od żądań ludzi . A z wydajnością w czołówce Europy raczej nie jesteśmy . Wiec bedzie powtórka z rozrywki jak dalej porządzą populiści a nie ktoś na miare Margaret Tchather.
emeryt
rok temu
Ceny już także są wyższe niż oczekiwał suweren . Czyli robią z tata wariata . Juz raz zarabialiśmy miliony bo związkowcy chcieli sie wykazac . Czym to sie skończyło zapytajcie starszych . Za 10 tysiecy dostaliśmy 1słownie jeden złoty .
Samosia-
rok temu
to nie do pomyślenia ,że Polacy mają coraz więcej zarabiać,społeczeństwo niemieckie sie starzeje,brakuje ludzi na szparagi,bo przez te 500 plus,dużo ludzi zrezygnowało z saksy do Niemiec.A tania siła robocza jest zawsze potrzebna dla cwaniaków.
andre
rok temu
co za gupoty powiedział koleś co ma firme ci sie nie opłaca to nie miej firmy
drick
rok temu
Dostaliśmy chyba jakieś dotacje na rozwój kraju jeśli nie stać firmy na podwyżki to niech nie korzystają z dotacji dotacja jest dla wszystkich polaków a nie tylko dla POcwaniaczków w pierwszym roku państwo powinno tyle pieniędzy unijnych wrzucić do obrotu (taki procent) o jaki podwyżka najniższej krajowej i tak przez kolejne lata i po dyskusjach zaraz pracodawcy dali by 100%(bez namysłu)
...
Następna strona