Trwa ładowanie...
bEEzHzkl
Notowania
Przejdź na

Najniższa krajowa 3300 zł w 2022 roku? Ekspertka: To zabójcze dla wielu firm

Minimalne wynagrodzenie w Polsce to 2800 zł, już trwają rozmowy, ile powinna wynosić w 2022 roku. Wzrost do 3300 zł jest realny? - Są to debaty, trudno powiedzieć jaka będzie przyszłość i co przyniesie. Prognozy dotyczące PKB są dość optymistyczne, a od tego zależy poziom wynagrodzeń w kraju. Natomiast podwyżka o tak dużą kwotę może być zabójcza dla wielu firm - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Magdalena Sieczka, kierownik ds. wynagrodzeń i benefitów Sedlak & Sedlak. A co z podwyżkami w tym roku? - Jeśli chodzi o wysokie podwyżki to one z reguły łączą się z awansem, wspaniałymi wynikami. Dając podwyżki w 2021 roku warto patrzeć bardziej dokładnie, żeby pilnować komu i w jakiej wysokości przyznajemy podwyżki. Skończył się czas dawania podwyżek wszystkim i po równo - dodała.

226 reakcji
12
5
209
Podziel się
Komentarze (209)
zobacz więcej komentarzy (209)
bEEzHzkx
KOMENTARZE
(209)
REX
4 miesiące temu
Zarobki zależą od wydolności i wydajności gospodarki a nie od żądań ludzi . A z wydajnością w czołówce Europy raczej nie jesteśmy . Wiec bedzie powtórka z rozrywki jak dalej porządzą populiści a nie ktoś na miare Margaret Tchather.
emeryt
4 miesiące temu
Ceny już także są wyższe niż oczekiwał suweren . Czyli robią z tata wariata . Juz raz zarabialiśmy miliony bo związkowcy chcieli sie wykazac . Czym to sie skończyło zapytajcie starszych . Za 10 tysiecy dostaliśmy 1słownie jeden złoty .
Samosia-
4 miesiące temu
to nie do pomyślenia ,że Polacy mają coraz więcej zarabiać,społeczeństwo niemieckie sie starzeje,brakuje ludzi na szparagi,bo przez te 500 plus,dużo ludzi zrezygnowało z saksy do Niemiec.A tania siła robocza jest zawsze potrzebna dla cwaniaków.
bEEzHzkP
andre
4 miesiące temu
co za gupoty powiedział koleś co ma firme ci sie nie opłaca to nie miej firmy
drick
4 miesiące temu
Dostaliśmy chyba jakieś dotacje na rozwój kraju jeśli nie stać firmy na podwyżki to niech nie korzystają z dotacji dotacja jest dla wszystkich polaków a nie tylko dla POcwaniaczków w pierwszym roku państwo powinno tyle pieniędzy unijnych wrzucić do obrotu (taki procent) o jaki podwyżka najniższej krajowej i tak przez kolejne lata i po dyskusjach zaraz pracodawcy dali by 100%(bez namysłu)
...
Następna strona