Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Opłata reprograficzna zamiast umowy o pracę. Artyści: "temat zastępczy"

Artyści domagają się pieniędzy z opłat nakładanych na sprzęt elektroniczny. Dlaczego branża artystyczna nie zatrudnia na umowy o pracę, by artyści mieli opłacane składki? - To wszystko są ważne kwestie, ale kolejny raz próbujemy rozmawiać o tematach zastępczych. To są bardzo różne dyskusje, nie można wrzucać do jednego worka bardzo różnych działalności twórczych, każda branża ma inną specyfikę. Nie wyobrażam sobie produkcji filmowej, w której aktorzy mają umowy u pracę - powiedział w programie "Money. To się liczy" Dominik Skoczek, dyrektor Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych. - Dyskusję trzeba prowadzić, tam, gdzie jest możliwa poprawa, to o to walczmy. Natomiast ustawa o uprawnieniach artysty zawodowego wprowadza systemowe rozwiązanie dla wszystkich artystów wszelkich branż, z naciskiem na wsparcie dla osób, które pracują w takich zawodach, gdzie to wsparcie jest najbardziej wymagane - dodał.

0
0
7
Podziel się
Komentarze (7)
zobacz więcej komentarzy (7)
KOMENTARZE
(7)
mark
rok temu
Ta opłata jest absolutnie pozbawiona sensu...
Marek
rok temu
Sprzęt tworzą eksperci elektroniki, programistyki i informatyki. Czemu za ich owoce pracy należy ubezpieczać artystów, kosztem konsumenta?
Kowal
rok temu
Ja myślę że progamista tez powinien dostać kasę. W końcu ktos te telewizory i smartfony programuje. Tak samo jak aktorzy, progamisci są lepsi i gorsi i też im się należy.
Aaa
rok temu
Na Zenka też? Dziesiątki tysięcy za koncert! Może opodatkujcie się na rzecz prawdziwych artystów!
Cześć
rok temu
Będzie taki podatek kupię sprzęt za granicą tel też nie mam zamiaru tych pajaców utrzymywać