Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Artyści domagają się pieniędzy z opłat nakładanych na sprzęt elektroniczny. Dlaczego branża artystyczna nie zatrudnia na umowy o pracę, by artyści mieli opłacane składki? - To wszystko są ważne kwestie, ale kolejny raz próbujemy rozmawiać o tematach zastępczych. To są bardzo różne dyskusje, nie można wrzucać do jednego worka bardzo różnych działalności twórczych, każda branża ma inną specyfikę. Nie wyobrażam sobie produkcji filmowej, w której aktorzy mają umowy u pracę - powiedział w programie "Money. To się liczy" Dominik Skoczek, dyrektor Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych. - Dyskusję trzeba prowadzić, tam, gdzie jest możliwa poprawa, to o to walczmy. Natomiast ustawa o uprawnieniach artysty zawodowego wprowadza systemowe rozwiązanie dla wszystkich artystów wszelkich branż, z naciskiem na wsparcie dla osób, które pracują w takich zawodach, gdzie to wsparcie jest najbardziej wymagane - dodał.

7
Podziel się:
KOMENTARZE
(7)
mark
2 lata temu
Ta opłata jest absolutnie pozbawiona sensu...
Marek
2 lata temu
Sprzęt tworzą eksperci elektroniki, programistyki i informatyki. Czemu za ich owoce pracy należy ubezpieczać artystów, kosztem konsumenta?
Kowal
2 lata temu
Ja myślę że progamista tez powinien dostać kasę. W końcu ktos te telewizory i smartfony programuje. Tak samo jak aktorzy, progamisci są lepsi i gorsi i też im się należy.
Aaa
2 lata temu
Na Zenka też? Dziesiątki tysięcy za koncert! Może opodatkujcie się na rzecz prawdziwych artystów!
Cześć
2 lata temu
Będzie taki podatek kupię sprzęt za granicą tel też nie mam zamiaru tych pajaców utrzymywać