Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polski Ład finansowany przez nowe podatki? Minister odpowiada

Skąd rząd PiS chce wziąć pieniądze na realizację Polskiego Ładu? Powstaną nowe opłaty i parapodatki? - Dane makroekonomiczne wskazują na to, że w 2021 roku PKB Polski wzrośnie o ponad 4 proc., a w przyszłym roku będzie to wzrost na poziomie 5 proc. Ten wskaźnik generuje wzrost wpływów podatkowych i szereg zdarzeń ekonomicznych, które ostatecznie przełożą się na większe dochody budżetu i pozwolą zrealizować ten program - powiedział w programie "Money. To się liczy" Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. - Nie może być tak, że osoba, która dostaje najniższe wynagrodzenie, płaci 217 zł składki zdrowotnej, a ktoś, kto zarabia 100 tys. zł, płaci 387 zł tej składki. To nie jest sprawiedliwe. Potrzebne jest normalne rozłożenie akcentów, jak to jest na Zachodzie. Jeżeli oczekujemy systemu opieki zdrowotnej na poziomie XXI wieku, to musimy go sfinansować. A sfinansować go powinny osoby, które zarabiają najwięcej - dodał.

0
0
20
Podziel się
Komentarze (20)
zobacz więcej komentarzy (20)
KOMENTARZE
(20)
Worzoner
rok temu
Nie no ta opłata reprograficzna to przesada, dlaczego mamy płacić hajs na artystów jeżeli nie potrafią zarabiać ze swojej pracy xd
Industr
rok temu
podatki i opłaty taka jak reprograficzna pokazują tylko ignorancje twórców takich projektów. Artyści mają dostawać od nas pieniążki? niedoczekanie
Polak
rok temu
Panie ministrze, proszę powiedzieć, czy jest sprawiedliwe jeśli ktoś pracuje za najniższą stawkę i płaci 217 zł. na ubezpieczenie zdrowotne a z drugiej strony jest cała armia niepracujących i nie płacących żadnych składek korzystających z takich świadczeń a może nawet większych. Przepraszam, bo ta armia może się na mnie obrazić. Oni pracują tylko ich zakładem pracy jest MOPS. Tam świadczenia które otrzymują niekiedy są wyższe od wypłaty którą otrzymują etatowi pracownicy tych ośrodków.
Brawo
rok temu
Kiepski na premiera? Model prawdziwego mężczyzny w lewackim parlamencie?
tyty
rok temu
A sprawiedliwe jest to, ze chleb dla bogatego ma być po 100zł a dla biednego po 4zł ? Tak to właśnie tłumaczy minister głupoty i złodziejstwa.