Trwa ładowanie...
bEKYcHDV
Notowania
Przejdź na

Polski Ład. Podatki powinny wzrosnąć? Ekonomista: Tak, to dobry czas

Podatki w Polsce wzrosną w ramach propozycji z Polskiego Ładu rządu PiS. To dobry moment w gospodarce, by podnosić podatki? - Tak. Mam na to bardzo jasny pogląd - elementem ładu społecznego w Europie jest progresja podatkowa. W Polsce należy włączyć do tego szeroko rozumiane daniny i składki. Patrząc na rynek pracy, mamy sporo jednoosobowych działalności gospodarczych, które tak naprawdę są pracą na etacie. Dodatkowo widzimy, że ostatnie lata to był okres bardzo silnego wzrostu gospodarczego - powiedział w programie "Money. To się liczy" dr Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista Banku Pekao S.A. - 2020 rok był rokiem ogromnego wsparcia przedsiębiorców, obecna korekta wprowadza nas w system europejski, czyli bogaci płacą proporcjonalnie więcej, co nie oznacza, że im zostaje mniej, zostaje im więcej niż przeciętnie - dodał. Był też pytany o opodatkowanie kapitału zamiast pracy. - Oczywiście, to jest podstawowa dyskusja na świecie, czy powinno się opodatkowywać...

rozwiń
Tagi:
podatki, pieniądze, ekonomia, przedsiębiorcy, opłaty, praca, rynek pracy, wideo, finanse, składki, opodatkowanie, daniny, bank pekao sa, money. to się liczy, mtsl
0
0
20
Podziel się
Komentarze (20)
zobacz więcej komentarzy (20)
bEKYcHEh
KOMENTARZE
(20)
Tag
2 miesiące temu
Ekonomista pisowskiego banku i wszystko jasne
zbs5801
3 miesiące temu
facet nie ma pojęcia o podatkach. Pracuje w banku i jest oderwany od rzeczywistości. Niech założy firmę , zatrudni ludzi i ponosi prawdziwe ryzyko swoim majątkiem a nie ciepła posadka w banku. To wówczas możemy pogadać o podatkach.
Podatnik
3 miesiące temu
Wypadek, podniescie zarobki a nie podatki Wyzsze zarobki, wieksza konsumpcja wiecje wplywu z VAT. Wara od podnoszenia podatku, specjalisci, eknomisci po historii i... wie czego. Latrobe sie daje nie swoje.
bEKYcHEz
Krakus
3 miesiące temu
To ile mamy płacić eksperciku 99%. Odjęlo Ci rozumek.
emeryt
3 miesiące temu
Rolnik płaci składkę zdrowotną w wysokości 1zł. od hektara pomimo, że ma dopłaty z Unii Europejskiej i to wcale niemałe. Mechanik samochodowy, który prowadzi swój warsztat, fryzjerka lub inny drobny przedsiębiorca co miesiąc płaci kilkaset złoty składki. Nowy ład zakłada, że rolnik nie zapłaci więcej ale mechanik czy fryzjerka zapłacą o kilkadziesiąt procent więcej. Na tym polega sprawiedliwość Nowego Ładu.