Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
MBL
|

Rosjanin w rękach ABW. Kierował grupą przestępczą

86
Podziel się:

Mężczyzna odpowiada za oszustwa podatkowe przy fikcyjnym obrocie paliwami. Przez takie działania Skarb Państwa stracił 12 mln zł.

Rosjanin w rękach ABW. Kierował grupą przestępczą
ABW zatrzymała obywatela Federacji Rosyjskiej. (ABW, ABW)
bEDDjtrF

Rosjanin był poszukiwany listem gończym. ABW podała, że kierował międzynarodową grupą przestępczą, która w latach 2013-2014 dokonywała oszustw podatkowych przy fikcyjnym obrocie paliwami.

Przestępstwo polegało na tym, że firma-krzak założona przez obywatela Federacji Rosyjskiej unikała płacenia podatku przy obrocie olejem napędowym. Produkt ten został zakupiony w ramach wewnątrzwspólnotowych transakcji a następnie był sprzedawany w Polsce. Spółka wpisywała nieprawdziwe informacje do deklaracji podatkowych i używała sfałszowanych faktur.

bEDDjtrH

Swoimi działaniami organizacja naraziła Skarb Państwa na starty nie mniejsze niż 12 mln zł. Podejrzany trafił do tymczasowego aresztu.

Dotychczas, w prowadzonym śledztwie, 3 osobom przedstawiono zarzuty udziału w grupie przestępczej, prania pieniędzy i przestępstw kamo - skarbowych oraz skierowano wobec nich do sądu akt oskarżenia.

Zobacz także: Twórcy marki dr Irena Eris o szczepionce: wybawienie, ale proces będzie trwał długo
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDDjtsi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(86)
Stanisław.
9 miesięcy temu
A kiedy czas na Rydzyka 12 milionów w porowniu z Rydzykiem to kropla w morzu.
Andrzej
9 miesięcy temu
Zatrzymali prezesa wszystkich prezesow?
ALIEN
9 miesięcy temu
Okradł państwo no to trzeba go zamknąć. A gdyby okradał zwykłych szarych ludzi to by go wypuścić albo w ogóle nie ścigali bo po co.
bEDDjtsj
byly skarbnik
9 miesięcy temu
gdyby nie mial "ukladu" w ministerstwie i wladzach skarbowki, to mogby nawyzej opodatkowac warzywniaki i tyle w temacie!
Colo
9 miesięcy temu
Po tytule myślałem ze ujęli Jarka. Trzeba poczekać
...
Następna strona