Opiekunki pracujące w Niemczech skarżą się na wykorzystywanie przez pośredników. "Opowiadają, że jesteśmy od wszystkiego"
- Pośrednicy cenią znajomość niemieckiego, ale nie znajomość przepisów i zadawanie pytań. Normalne godziny pracy to teoria. Rodziny chcą, byśmy pracowały całą dobę, bo firmy opowiadają im bajki, że jesteśmy od wszystkiego - mówi money.pl pani Jola, która od 16 lat pracuje w Niemczech jako opiekunka osób starszych.