Trwa ładowanie...
bFfilMHV
Notowania
Przejdź na

Rynki finansowe rozgrzane. Kiedy koniec hossy?

Rynki finansowe biją rekordy. Kiedy skończy się hossa? - Trzeba pamiętać o tym, że działają dwa elementy. Jedno to jak rozwija się światowa gospodarka, a ostatnio rozwija się całkiem nieźle. Drugie to, że wychodzenie z pandemii, czy poprzednich kryzysów, zostawiło nam bardzo duży nawis pieniędzy, które szczególnie na rynku amerykańskim są metabolizowane przez wzrost cen aktywów, na giełdach te pieniądze są obracane. Rynki kapitałowe się bardzo powiększyły, czyli ten wolumen pieniądza obracanego bardzo wzrósł - powiedział w "Money. To się liczy" Marek Dietl, prezes GPW. - Mamy też do czynienia ze zmianą natury procesów gospodarczych. Mamy generalny wzrost, optymizm. Tu przychodzi jakieś zdarzenie, które zaskakuje inwestorów i jest szybka korekta. Ten sposób działania rynków już się powtarza od jakiegoś czasu. Natomiast doszedł jeszcze jeden element, to jest inflacja. Nikt nie wie, jaki będzie jej wpływ na rynki kapitałowe - dodał.

Tagi:
inwestycje, gospodarka, giełda, gpw, wideo, kapitał, hossa, rynki finansowe, money. to się liczy, marek dietl, mtsl
0
0
6
Podziel się
Komentarze (6)
zobacz więcej komentarzy (6)
bFfilMIh
KOMENTARZE
(6)
Kończ pan wst...
miesiąc temu
Niezwykle ciężko czyta się te „PiS-owskie” bzdury o Polsce mlekiem i miodem płynącej wypisywane przez, oczywiście moim zdaniem, partyjnego nominata jednego z klubów tzw. Zjednoczonej Prawicy.
analfabeci z ...
2 miesiące temu
: pieniędzy w brud? To trzeba je wyprać i dopiero wtedy będzie jak trzeba, czyli w bród.
Tadeusz
2 miesiące temu
jest jeszcze trzecia przyczyna. Najważniejsza. Ze strachu przed inflacją wyciąganie pieniędzy ze skarpet i lokowanie w byle co.
bFfilMIz
victor
2 miesiące temu
Hossa...-David and the Elves- na Netflix Polska - polski fim swiateczny Christmas.
Proste
2 miesiące temu
Oprocentowanie na świecie w górę - giełda, kryptowaluty, nieruchomości na świecie w dół.