Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
PRC
|

Branża fitness grozi protestem. "Rząd zawiódł"

261
Podziel się:

- Zamknięcie oznacza dla większości z nas definitywny koniec - alarmuje Polska Federacja Fitness. - Nie ma na to zgody!

Branża fitness grozi protestem. "Rząd zawiódł"
Siłownie i kluby fitness mają na powrót być zamknięte (Flickr, Nenad Stojkovic, CC BY 2.0)

"Chora i nieprzemyślana decyzja" - tak Polska Federacja Fitnessu określiła rządowe plany dotyczące zamknięcia siłowni i klubów fitness. Jak mówią jej przedstawiciele, rząd zawiódł na całej linii.

Kolejny lockdown może być dla wielu ostatecznym.

"Zamknięcie oznacza dla większości z nas definitywny koniec" - pisze w oświadczeniu branża fitness. Jak zapowiada, będzie walczyć i przekonywać. Jednak jeśli to nie odniesie sukcesu, grozi protestem".

"W przypadku braku wypracowania rozwiązań pozostanie nam protest. W sobotę nasza branża będzie musiała się pojawić pod Sejmem w Warszawie" - informuje.

Pod emocjonującym oświadczeniem opublikowanym m.in w mediach społecznościowych, przedstawiciele branży, właściciele klubów pytają o zasadność tych ograniczeń.

Proponują skupić się na faktach: ile jest potwierdzonych przypadków zakażenia w siłowni? Ile siłowni zostało zamkniętych w następstwie zakażenia?

Przedstawiciele opolskiego klubu AkademiiFitnessu & FitKobieta zwracają uwagę, że wsparcia nie otrzymali nawet od ich przedstawiciela w rządzie. "Słaby minister sportu i rekreacji. Nie wstawił się za nami" - zauważają z goryczą.

Zobacz także: mBank webinar odc. 2: Cele i plany inwestycyjne – jak je określać?

"Prowadzimy treningi w małych grupach i dopiero co zaczęliśmy zbliżać się do tego jak było przed marcem i przede wszystkim odzyskiwać Klientów, a na dużych krakowskich siłowniach nadal widoczne pustki...To jest kopanie leżącego" - pisze Karla Riznyk Polska Federacja Kalisteniki i Street Workout. "Tymczasem w kościołach setki zakażeń i nadal 1 osoba /7mkw, a w żółtej strefie 4mkw! Nie znam nikogo, kto się zaraził na siłowni, a 90 proc. znajomych trenuje! Dlaczego to wszystko się dzieje? - pyta.

Niektórzy, nie rozumiejąc tej decyzji, już z przekąsem proponują, aby przenieść treningi do kościołów albo fitness przkategoryzować na branżę religijną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(261)
ted
3 lata temu
W kościołach ponad 70% seniorów a w sklepach wprowadzili godziny dla seniorów w liczając zakazy dotyczące siłowni ,klubów fitness itp.to mamy zwykłą farsę po prostu śmiech na sali.
Drugi sort
3 lata temu
Tam wciskają Starcom i fanatykom pis że Kościół ich obroni i tam nie ma koronovirusa itd ciemnogrod i tyle w temacie
nuka
3 lata temu
No przecież cała opozycja wyje jak to ludzie "odchodzą od kościoła " To w końcu zdecydujcie się , czy kościoły są pełne wiernych czy świeca pustkami !
GRAND
3 lata temu
Może ten argument dotrze do rządu. Z fitnessu w Polsce korzysta prawe cztery miliony osób. To są cztery miliony wyborców, w tej chwili wściekłych wyborców i jeden dzień spowodował, że pewnie kilkaset tysięcy głosów już Państwo straciliście. Można się jeszcze wycofać z tej decyzji, każdy może popełnić błąd, zyskacie Państwo tylko naszą wdzięczność. Tak jak komentowali przedstawiciele branży fitness, albo zamykamy wszystko i nikt by o to nie miał pretensji, albo nic. Gdyby Polacy przestrzegali takiego reżimu sanitarnego, jaki jest przestrzegany na siłowniach, to naprawdę nie byłoby w tej chwili tak źle ja jest. My ćwiczący, ale także właściciele obiektów, nie jesteśmy jakimiś matołkami i zdajemy sobie sprawę z niebezpieczeństwa, dlatego wiemy jak ważne jest przestrzeganie wszelkich obostrzeń. Skoro na siłownie, baseny zaczęli w ostatnim czasie wracać seniorzy, to coś w tym musi być. My dalej będziemy ćwiczyć, ale będziemy to robić w ciasnych, dusznych piwnicach, na sprzęcie, którego nikt nie będzie dezynfekował, bez jakiegokolwiek reżimy sanitarnego. A potem będziemy zakażać w domu, w pracy. O to chodziło ludziom, którzy tak doradzili rządowi.
facet25
3 lata temu
Bo w kościele to i dzieci można bezkarnie posuwać
...
Następna strona