Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|
aktualizacja

Chiński gigant otwiera magazyn w Polsce. Shein zatrudni 2 tys. osób

62
Podziel się:

Shein otworzy magazyn pod Wrocławiem. Chiński gigant odzieżowy będzie wynajmować powierzchnię w Panattoni Park Wrocław South Hub. Pracę w tym miejscu znajdzie 2 tys. osób.

Chiński gigant otwiera magazyn w Polsce. Shein zatrudni 2 tys. osób
Shein otworzy magazyn pod Wrocławiem. Będzie praca (via Getty Images, Paulo Nunes dos Santos)

Według danych serwisu dlahandlu.pl Shein wynajmie we Wrocławiu ok. 55 tys. m kw. powierzchni.

"Na terenie obiektu Shein zatrudnieni ponad 2 tys. osób, a lokalizacja pozwoli na sprawną obsługę pełnej gamy produktów firmy i dotarcie do większości europejskich rynków" - czytamy.

Shein gigantem odzieżowym

Shein to chiński sklep internetowy z odzieżą, założony w 2012 r. Dziś jest jednym z najbardziej znanych graczy na rynku fast fashion (ang. szybka moda). Według firmy PitchBook, zajmującej się analizą danych, Shein w rok podwoił swoją wartość z 15 mld do 30 mld dol., które osiągnął pod koniec 2021 roku.

Shein wybierają młodzi klienci, głównie z pokolenia Z, czyli nastolatkowie, dla których liczy się przede wszystkim cena kupowanych produktów.

Kontrowersyjny sklep

Bloomberg podkreślał, że w 2021 r. aplikacja Shein była najczęściej pobieraną na świecie platformą do zakupów w internecie. Jednak wokół samej marki narosło wiele kontrowersji.

"Krytycy zwracają uwagę na plagiatowanie cudzych pomysłów i, jak podaje szwajcarska organizacja Public Eye, zlecanie produkcji podwykonawcom, u których pracuje się ponad 75 godzin w tygodniu w niegodnych warunkach. Biuro prasowe odpowiada, że troska o najwyższą jakość to główna oś działania Shein. Odrzuca nawet zarzuty o brak troski o środowisko, twierdząc, że ich krótkie linie produkcyjne wpisują się w trend długości życia ubrań na świecie" - informował niedawno polski "Vogue".

Odzież dla danego klienta, który korzysta z aplikacji, mają dostosowywać specjalne algorytmy. "Katalog produktów przypomina samouczący się algorytm, który sprawdza, co ludzie kupią. Jeżeli coś podoba się bardziej, wówczas jest produkowane" - dodaje "Vogue". A to wiąże się m.in. z krótszym cykl życia ubrań i większym zanieczyszczeniem środowiska ze względu na częstsze zmiany linii produkcyjnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(62)
Pi
rok temu
🤮🤮🤮🤮👍
Precz
rok temu
Iport towarów, które mogły być i powinny być wyprodukowane w Polsce. Oni wam emerytur nie zafundują, oni swoim dają emerytury - z waszych zakupów, hahaha, naiwniaki niech kupują u kitaja.
TIM
rok temu
To nic innego jak CHINSKA ZARAZA które rozprzestrzenia się jak rąk pełzający po wszystkim czego się dotknie. Dlaczego politycy pozwalają im wchodzić z buciorami do naszego życia i zabierać nam miejsca pracy oraz pieniądze które wywożą do śmierdzacych Chin. 2000 miejsc pracy dla skośnookich którzy rozplenią się jak szarańcza i będą wykupować wszystko co się da, przecz z chinolami ,z Europy.
na 100%
rok temu
Mieszkancy UE niedlugo beda musieli zdecydowac sie jakim jezykiem chca sie poslugiwac.....Chinskim czy Rosyjskim.
SASINATOR
rok temu
2 000 ludzi za miskę ryżu przepraszam brukwi bo u nas inni klimat a jeszcze bezemisyjny do 2035 i będą się bogadzić a w europie średniowiecze historia zatacza koło jak jo...py z brukselki sobie nabijać kabzy rozbijać się itp. A MY CIEMNOGRÓD NAKAZUJĄ NAM co mam .....LUDZIE OPMIENTAJCIE SIĘ wywieść na taczkach jeszcze się dziwię, że ludzie nie wszli na ulicę ale eksperyment już pokazał 2 lata i ludzie nie wyszli to trzeba dalej śrubę dalej dokręcać 🤔
...
Następna strona