Notowania

Emilewicz o zarobkach w NBP. "Potrzebna autorefleksja i korekta"

- Nie znam życiorysu pań, o których mówimy. Został wykonany pierwszy gest w kierunku ujawnienia wynagrodzeń. Teraz potrzebna jest autorefleksja i korekta związana z tym, czy to wynagrodzenie jest adekwatne – powiedziała minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz w TVN24.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
"Mniej się boję o reputację Glapińskiego, a bardziej o reputację banku" - komentuje minister. (Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER)

Poproszona o komentarz w sprawie ujawnionych w środę zarobków najwyższych urzędników Narodowego Banku Polskiego, Emilewicz mówiła, że już w poprzednich miesiącach stało się jasne, że wysokie zarobki w sektorze publicznym budzą duże społeczne emocje.

- Powinna tu zostać dokonana pewna korekta – podkreśliła.

Zapytana o to, czy nie obawia się, że ujawnienie informacji o tym, że dyrektor departamentu komunikacji Martyna Wojciechowska zarabia ponad 40 tys. zł brutto miesięcznie, uderzy w wizerunek Adama Glapińskiego, komentowała: "bardziej martwi mnie to, że sprawa uderza w reputację Narodowego Banku Polskiego".

Ustawa o NBP. "30 dni po uchwaleniu wybuchnie wielki skandal"

Emilewicz zażartowała też, że "panie od komunikacji na pewno wkrótce sprawdzą, jak ta sytuacja uderza w reputację prezesa".

NBP ujawnił w środę zarobki swoich pracowników, do czego zobowiązała go nowa ustawa. To prawo powstało w odpowiedzi na medialne doniesienia o gigantycznych pensjach współpracowniczek prezesa NBP Adama Glapińskiego, m.in. Martyny Wojciechowskiej, która odpowiadała za departament komunikacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-02-2019

gabi0107Drobna korekta! To jest świństwo jaka drobna korekta. Trzeba pilnie zrobić ostrą korektę. Czy oni nie wiedzą ile Polacy zarabiają. Jak można tak … Czytaj całość

28-02-2019

joPiS się w końcu udławi...

28-02-2019

PrzerazonaxJak doliczymy kasoure z nale,enua do rady nadzprczej bankowego fundudzu gwarancyjnego to msmy....ponad 60 tys miesiecznie z naszych i waszych … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (53)