Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|

GDDKiA chwali się danymi z tunelu nowej Zakopianki. "Pękła dyszka!"

5
Podziel się:

Minęło 16 miesięcy od uruchomienia tunelu na nowej Zakopiance (droga S7) pod Luboniem Małym. GDDKiA informuje, że w sobotę rano odnotowano tam 10-milionowy przejazd. Jak łatwo się domyślić, infrastruktura największą popularnością cieszy się w okresach turystycznych.

GDDKiA chwali się danymi z tunelu nowej Zakopianki. "Pękła dyszka!"
Otwarcie tunelu na drodze ekspresowej S7, czyli nowej Zakopiance (PAP, Grzegorz Momot)

Tunel na trasie ekspresowej S7 otwarto w listopadzie 2022 r. Obiekt kosztował prawie miliard złotych i był budowany przez sześć lat. Po 16 miesiącach Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podaje dane, z których jasno wynika, że inwestycja była potrzebna.

GDDKiA podaje, że tunel skrócił czas podróży między węzłami Lubień i Skomielna Biała ok. 20 minut. Kierowcy chętnie korzystają z tej możliwości.

"Pękła dyszka" - napisali drogowcy w poniedziałek. "W sobotę po godzinie 6 rano w tunelu pod Luboniem Małym odnotowaliśmy 10-milionowy przejazd. Każdego dnia tunelem przejeżdża średnio prawie 21 tysięcy pojazdów" - informują.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polak stworzył potęgę - Panattoni to największy deweloper przemysłowy w Europie - Biznes Klasa #21

Mandaty w tunelu na nowej Zakopiance (S7)

Z danych GDDKiA wynika, że największą liczbę przejazdów tunelem odnotowano 10 września ubiegłego roku. Z infrastruktury skorzystano wówczas ponad 40,5 tysiąca razy. Warto zauważyć, że była to niedziela.

"Tunel i sama Zakopianka nie są typową drogą tranzytową, na których ruch odbywa się głównie w dni powszednie, a w weekendy jest nieco mniejszy. Na tej trasie jest inaczej – większe natężenie ruchu notujemy w weekendy, a mniejsze w dni powszednie. Widać wyraźnie, że jest to trasa w znacznym stopniu turystyczna, na której ruch kształtują przede wszystkim pora roku, kalendarz świąt i pogoda" - pisze GDDKiA.

Drogowcy przypominają kierowcom, że w tunelu działa odcinkowy pomiar prędkości, za który odpowiada jednak Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

"Wśród tych, którzy przekraczają dozwoloną prędkości (a jest to mniej niż 0,5 proc. kierowców), zdecydowana większość jedzie o maksymalnie 20 km/h więcej, niż dopuszczają przepisy. Niestety, zdarzają się znacznie wyższe przekroczenia, o ponad 80 km/h. W takich sytuacjach kierowcy otrzymywali mandaty w wysokości 2,5 tysiąca zł, a na ich konto dopisywano 15 punktów karnych" - przypomina GDDKiA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
infrastruktura
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
g29
4 miesiące temu
A kiedy szanowna GDDKiA zakończy opowieści o kolejnym terminie otwarcia obwodnicy Koszalina, lub w ogóle poda jakiś termin zamknięcia obwodnicy Warszawy od strony wschodniej zakończenia drogi S3 na północy , otwarcia drogi przez Ostrołękę. (niewątpliwym hitem jest obwodnica Koszalina i kolejne terminy jej otwarcia , czyli zapowiada się powtórka Wielkiego Kacka - dziękujemy GDDKiA jesteście wielcy , bo jak można publikować jakieś terminy otwarcia drogi, (czy wasi inżynierowie i kierownicy kontraktów nie widzą tego co się dzieje na budowie, i że to jest po prostu technicznie nie do wykonania !!)
brzęczybrzuch
4 miesiące temu
tymczasem za obecnego rządu niestety nie będzie żadnych inwestycji no ale wyborcy platformersów zadowoleni wszak pis odsunięty od władzy no i będzie tabletka dzień po ogólnie dostępna więc problem niechcianych ciąż w śród nastolatek, kochanek spadnie a i pedofile będa się czuli bardziej bezpiecznie wszak sami będa mogli kupić i zaaplikować ofierze tabletkę nikt się nie dowie wszak dzieci się wstydzą a jak nie będzie ciązy matka z córką nie pójdzie do lekarza nie będzie donosu na policję
waldemar
4 miesiące temu
szkoda ,że obecny rząd nie będzie inwestował w CPK, koleje szybkiej prędkości, elektrownie atomowe bo tusk będąc zakompleksionym podnóżkiem niemieckiego pana nie zrobi nic dobrego dla Polski by nie urazić swego chlebodawcy
Biała odwaga
4 miesiące temu
Czy w tuneli 120 czy jak w dziadolanndzie 30-70?
Car16
4 miesiące temu
No i bardzo dobrze. Każdy zaoszczędzony grosz należy inwestować w nową infrastrukturę, żeby nasz kraj miał większe możliwości rozwojowe.