Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus z Chin. W Rzymie kwitnie czarny rynek maseczek ochronnych

7
Podziel się

W aptekach rzymskich zabrakło maseczek ochronnych. Taka okazja to woda na młyn dla ulicznych sprzedawców, którzy korzystają na obawach spowodowanych koronawirusem. A eksperci ostrzegają, że maseczki zakupione od drobnych handlarzy najczęściej są nieprzydatne.

Handlarze w Rzymie oferują maseczki antysmogowe jako ochronne przed koronawirusem z Chin.
Handlarze w Rzymie oferują maseczki antysmogowe jako ochronne przed koronawirusem z Chin. (Pixabay.com, kirkandmimi)
bDAnwpud

W ostatnich dniach na ulicach Rzymu głównym towarem oferowanym przez ulicznych sprzedawców stały się jednorazowe maseczki antysmogowe. Jak informuje PAP, handlarze zachęcają do zakupu już przy samym największym dworcu w stolicy Włoch - Termini.

Podróżni słyszą zapewnienia, że te maseczki są "niezbędne" w związku z epidemią koronawirusa w Chinach. Sprzedawane są po 2 euro za sztukę i najczęściej handlarze trzymają w rękach - nierzadko bez opakowania.

Zdaniem włoskich specjalistów, maseczki te są bezużyteczne, jeżeli chodzi o ochronę przed koronawirusem. Sam proceder nazywają "paniką" i apelują o zachowanie spokoju, gdyż nerwowy nastrój wywołują sami handlarze, którzy na nim mogą zarobić.

bDAnwpuf

Zdaniem włoskich mediów, oferowane przez sprzedawców maseczki antysmogowe są tymi samymi, które zostały wykupione przed kilkoma dniami w lokalnych aptekach.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus szaleje. Co z przesyłkami z Chin?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAnwpul
bDAnwpuG
KOMENTARZE
(7)
Maski dawać z...
12 miesięcy temu
Tak się składa, że maski należy zapewnić wszystkim za darmo! Albo obciążyć kosztami Chiny. Skoro pierwsze przypadki wirusa mieli na końcu grudnia i wtedy należało zrobić tam izolację od reszty świata. Nawet obecnie każdy rząd niech stawia automaty z maskami, jeśli jest to w danym regionie NIEZBĘDNE. A za handel tym wsadzać do więzienia!
MOHER
12 miesięcy temu
W POLIN ZA ŁAPÓWKĘ WYBORCZĄ DLA ELKTORATU PIS KARANA JEST RESZTA NARODU.
Ggv
12 miesięcy temu
Hehe u nas też już niem a jeśli nawe to cena jest kilka razy droższa....
bDAnwpuH
haha
12 miesięcy temu
Panie Krystianie. Czy zna Pan pojecia czarnego rynku i szarej strefy. Proszę poczytać trochę o rzeczach, o których chce Pan pisać.
UT
12 miesięcy temu
Noszenie tych maseczek nie uchroni nawet przed grypą