Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kopalnie
27.10.2020 16:52

Koronawirus znów zaatakował kopalnie

W ciągu ostatniej doby w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej wykryto 43 nowe przypadki zakażenia. W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej zakażeń było 11.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Wzrost zachorowań w kopalniach. (Fot: iStock.com)

Według najnowszych danych koronawirusem zakażonych jest 249 górników z PGG, 37 z JSW, 21 z kopalń spółki Tauron Wydobycie oraz pięciu ze spółki Węglokoks Kraj, do której należy bytomska kopalnia Bobrek.

W kopalniach PGG od początku epidemii zachorowało 3587 osób, a wyzdrowiało 3338. Obecnie na kwarantannie przebywa 601 pracowników. W zeszłym tygodniu było ich 422.

Załogi kopalń muszą obowiązkowo, dezynfekować ręce i utrzymywać dystans społeczny. Ograniczona jest liczba osób, które mogą przebywać w windach zjeżdżających pod ziemię i wyjeżdżających na powierzchnię.

Górnicy protestują pod ziemią. "Byli okłamywani przez polityków"

Górnicy powinni używać ochronnych masek i okularów nie tylko na stanowiskach pracy, ale także w drodze do nich. Systematycznie prowadzona jest dezynfekcja newralgicznych miejsc – łaźni, lampowni, cechowni, ciągów komunikacyjnych i wind górniczych, odkażane są także podziemne kolejki i dworce.

Jak podają przedstawiciele spółek górniczych, praca w kopalniach przebywa bez zakłóceń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-10-2020

ogonekAha!. Nierząd obawia się, że górnicy mogą zasilić szeregi protestujących, to tak jak na wiosnę . Jeżeli nic nie zmieni się na dobre, a na to niestety … Czytaj całość

27-10-2020

szczeże?po wyborach jest. nie jesteście już władzy potrzebni. Wy dmuchali Was i dobrze. Należało się. Zomowiec D. ma teraz inne zadania.

27-10-2020

JJJCo za kolejne bzdury

Rozwiń komentarze (15)