Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Narodowy spis powszechny. Prezes GUS zapytany o jego mieszkanie

- Nie ma powodu, żeby podawać takie informacje publicznie. Spis polega na tym, by tego typu dane przekazywane były w sposób niejawny i intymny - mówi w programie "Money. To się liczy" dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu statystycznego. Odpowiedział w ten sposób na pytanie, jakim metrażem mieszkania dysponuje on sam. Szef GUS podkreśla, że dane gromadzone w spisie powszechnym są "bardzo szybko anonimizowane". - My nie interesujemy się tym, co ma i gdzie mieszka Kowalski czy Nowak. Nas interesują dane ogólne i zagregowane - tłumaczył Rozkrut. Zapewniał jednocześnie, że wszelkie dane zebrane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego są bezpieczne i na pewno nie zostaną wykorzystane do żadnego innego celu poza statystyką publiczną.

0
0
83
Podziel się
Komentarze (83)
zobacz więcej komentarzy (83)
KOMENTARZE
(83)
Rafaw
2 lata temu
A co na to Obajtek?
wwa
2 lata temu
Jeżeli są tak bezpieczne to zapraszam szanownego Pana prezesa do notariusza. Podpiszemy tam zobowiązanie w który szanowny pan prezes podda się dobrowolnej egzekucji do kwoty 1 mln złotych na wypadek wycieku tych danych w jakiejkolwiek formie.
Polak
2 lata temu
Pan Obajtek to dopiero długo będzie wymieniał swoje nieruchomości...Czy może on nie musi ? Bo Napoleon Człowiek Wolności i takie tam ?
oro
2 lata temu
Skoro anonimowy spis to po co dane osobiste razem z peselem. Perfidne kłamstwo.
Dominik
2 lata temu
a ja apeluję, aby podawać wyznanie "ateista" - spis zdefiniuje sposób sprawowania władzy i jeśli sporo ludzi poda taką informację, może skończy się szalejące państwo wyznaniowe.... bardzo na to liczę, bo mam tego szaleństwa dosyć. Pozdrawiam
...
Następna strona