Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
MBL
|

Obowiązkowe mandaty. Prezydencki minister mówi wprost

289
Podziel się

Dostałeś mandat? Płacisz grzywnę. I to z automatu i bez możliwości odmowy przyjęcia kary. Taki projekt posłów PiS trafił właśnie do Sejmu. Okazuje się, że w koalicji rządzącej pomysł ten wywołuje skrajne emocje.

Obowiązkowe mandaty. Prezydencki minister mówi wprost
Mandat z automatu. Takich zmian chcą posłowie. (Policja, Policja)
bDUpKWet

Nowa propozycja, którą w projekcie zawarli posłowie klubu PiS, zakłada rezygnację z możliwości odmowy przyjęcia mandatu. Dziś jest tak, że jeśli obywatel nie zgodzi się na przyjęcie mandatu, organ, który go wystawił, występuje do sądu z wnioskiem o ukaranie.

- Z tego, co widzimy, w samym obozie Zjednoczonej Prawicy jest to kwestia dyskusyjna, a więc myślę, że trzeba spokojnie poczekać do czasu kiedy ten proces legislacyjny się w tym zakresie zakończy - skomentował w Radiu Zet prezydencki minister Błażej Spychalski.

bDUpKWev

- Wtedy będziemy się do niego odnosili - dodał.

Dowodów na potwierdzenie słów ministra nie trzeba daleko szukać. Rzeczniczka koalicyjnego Porozumienia Magdalena Sroka przyznała w rozmowie z Wirtualną Polską, że tekst nowelizacji może naruszać prawa obywatelskie.

Zastrzeżenia co do zapisów zgłaszają też prawnicy, m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

bDUpKWeB
Zobacz także: Czy będzie przedłużenie lockdownu? "W przyszłym tygodniu decyzja"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUpKWeW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(289)
O NĘKANIE !!!
3 miesiące temu
O co chodzi? O państwo policyjno-represyjne. Załóżmy, że masz zatarg z sąsiadem-policjantem lub władzą polityczną. Co godzina dostajesz mandat.. za nic. Według tego antyprawa musisz zapłacić. A potem możesz latami dochodzić swych praw, jeśli oczywiście będziesz jeszcze miał kasę, chęci i możliwości. Czyli puszczą cię z torbami.
beret1
3 miesiące temu
Dzieje się tak, bo obywatele nie reagują na przekręty koalicji pisdowskiej. wobec czego rządzący uważają, że im wszystko wolno. A właśnie przyszedł już czas?
Zxc
3 miesiące temu
PiS do kasacji to jest partia niszcząca naród Polski, wolność Polaków, prawa konstytucyjne.....
bDUpKWeX
free
3 miesiące temu
Precz z komuna!!
Pytanko
3 miesiące temu
A kto mnie zmusi do podpisania takiego druku ?
...
Następna strona