Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Paliwo coraz tańsze. Wpływ na ceny ma koronawirus

Na koniec lutego ceny na stacjach paliw drgnęły zauważalnie. Najmocniej tanieje diesel, ale spadki dotyczą wszystkich paliw. Na ceny wpływ ma koronawirus, w związku z obawami przed epidemią paliwa tanieją do poziomów widzianych ostatni raz ponad rok temu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Tanio, coraz taniej. Ceny na stacjach paliw idą w dół

Kierowcy zacierają ręce i tankują auta do pełna. Jak podaje e-petrol.pl, rozpiętość cenowa pomiędzy stacjami w mijającym tygodniu nieco się zmniejszyła. Nawet stacje, które trzymały ceny w sztywnych ryzach, zdecydowały się na obniżki, w szczególności potaniał olej napędowy. To ruch wywołany tym, co dzieje się na rynku hurtowym, a na nim w mijającym tygodniu odnotowano spore spadki.

Benzyna bezołowiowa 95 od poprzedniego piątku potaniała o 157,20 zł i w rafineriach jest dzisiaj średnio wyceniana na 3685 zł/m sześc. W przypadku oleju napędowego dynamika spadków była jeszcze większa. Diesel potaniał o 188,60 zł i kosztuje średnio 3677 zł/metr sześc. Obniżki sprowadziły hurtowe ceny paliw do poziomów niewidzianych od ponad roku. Benzyna ostatni raz tak tania była w pierwszej połowie lutego ubiegłego roku, a olej napędowy w grudniu 2018 r.

Za olej napędowy w Polsce płaci się średnio 5,03/l, z kolei autogaz kosztuje obecnie średnio 2,20 zł/l. Najmniejszą spadki dotyczą "95", średnio płaci się 4,87 zł/l. Analitycy e-petrol.pl prognozują, że na początku marca ceny będą kształtowały się następująco: 4,76-4,89 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, dla diesla 4,90-5,03 zł/l i 2,14-2,20 zł/l dla autogazu.

Dla rynku paliw problematyczny jest koronawirus. Obawy o globalne zapotrzebowanie na ropę i zapotrzebowanie na nią ze strony kluczowych gospodarek może okazać się mniejsze. Już teraz pojawia się informacja, że Arabia Saudyjska zmniejszy w marcu dostawy ropy do Chin o co najmniej pół miliona baryłek. Do tego spływają informacje o planach OPEC+. Organizacja już znacznie ograniczyła własną produkcję i rozważa dalsze cięcia.

Obejrzyj: 100 obwodnic w 10 lat. Gdzie powstaną drogi?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-02-2020

Naya.Paliwo trochę staniało z powodu koronawirusa, ale rząd podnosi opłatę paliwową....to tak,żeby nam się nawet o odrobinę nie polepszyło .

28-02-2020

123Jakoś nie zauważyłam tej obnizki u nas cena ON 5,25

28-02-2020

ArkadioWreszcie, coś dobrego dla kierowców. I to dzięki chorobie. Dziękujemy Wuhan !!

Rozwiń komentarze (46)