Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Panele na dachu będą mniej opłacalne, ale nie dla każdego. Wiceminister wyjaśnia

Materiał powstał w ramach ekologicznej akcji WP naturalnie.

- Chcę bardzo mocno podkreślić, żeby to wybrzmiało. Nic się nie zmieni dla dotychczasowych prosumentów. Ci, którzy mają panele na dachach swoich domów, i ci, którzy zostaną prosumentami do 31 grudnia 2021 roku, będą mogli na zasadach opustów korzystać z tej instalacji i rozliczać się z operatorem dystrybucji energii przez okres 15 lat. Prosumenci mają pełną gwarancję praw nabytych - mówił o planowanych zmianach dot. instalacji fotowoltaicznych w programie "Newsroom WP" wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. - Te rozwiązania, które proponujemy w projekcie ustawy, dopiero będą konsultowane i mają wejść w życie 1 stycznia 2022 roku, ale dopiero dla tych osób, które po 1 stycznia wejdą do systemu. 15 lat liczymy od momentu sprzedaży przez prosumenta pierwszej kilowatogodziny - wyjaśniał gość programu.

0
0
154
Podziel się
Komentarze (154)
zobacz więcej komentarzy (154)
KOMENTARZE
(154)
Vat
rok temu
Instalujcie se panele bez licznika. Licznik wypowiedzieć.
naiwniak
rok temu
PO WPROWADZENIU PODATKU KASTRACYJNEGO PANELE ZOSTANĄ OPODATKOWANE PODWÓJNIE- CHCIELI BYĆ BOGOGLAMI -NIECH PŁACĄ. JAK ZA KOMUNY WSZYSCY RÓWNI . OBAJTKI,KACZYŃSKI, KOWALSKI.
Smutne
rok temu
To jest polska zero ( a raczej rząd ) który nie wie dokąd zmierza
chomikos
rok temu
Czy to prawda, że rząd pracuje nad programem żarówka+ i każdemu właścicielowi paneli fotowoltaicznych zainstaluje nad nimi żarówkę żeby mogli produkować prąd również w nocy?
Krakus 45
rok temu
Prawo nie działa wstecz ha ha ha ha ha ha miałeś piec i kominek w Krakowie redaktorku ??????????????
...
Następna strona