Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|

Polski Ład zwiększy deficyt w budżecie? Minister finansów tłumaczy

Ministerstwo finansów będzie zmuszone zwiększyć deficyt budżetu państwa przez ustawy Polskiego Ładu? - Polski Ład absolutnie nie namiesza. Włączyliśmy już jego konsekwencje do budżetu, a nie włączyliśmy Krajowego Planu Odbudowy, bo to jest wielka niewiadoma. Konsekwencje Polskiego Ładu będą takie, że Polacy będą płacić mniejsze podatki, przez co więcej pieniędzy zostanie w ich kieszeniach, a to zwiększy konsumpcję - powiedział w programie "Money. To się liczy" Tadeusz Kościński, minister finansów. - Wierzę, że uda się przeprowadzić przez parlament ustawy Polskiego Ładu. Posłowie zobaczą, że to jest bardzo dobre rozwiązanie. Po raz pierwszy będzie tak duża kwota wolna od podatku, ludzie przestaną płacić podatki. Te będą także progresywne, a nie regresywne, a składka zdrowotna będzie opłacana sprawiedliwie, nie jak to jest dzisiaj, gdy pracodawca płaci połowę tego, co jego pracownik. Mam nadzieję, że do końca listopada pan prezydent podpisze ustawy, a od 1...

rozwiń
6
Podziel się:
KOMENTARZE
(6)
sven
2 lata temu
A gdzie inwestycje panie minister ? Wzrost PKB w oparciu tylko o konsumpcję to de facto wydmuszka !
Pusta Kasa…
2 lata temu
Ten Polski Wał ma na celu zabranie przedsiębiorczym obywatelom (w większości nie głosujących na PiS) a danie tym roszczeniowym, emerytom i patologi (dzielnym wyborcom PiS). Cel to utrzymanie się przy korycie a nie jakis tam rozwój kraju. I jeszcze kasa z EU jest potrzebna. Rządzą już 6 lat i Co? Oprócz rozdawnictwa i zadłużanie kraju nic szczególnego nie osiągneli. A jak im poszła Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju? Raptem 14% zrealizowali.
Łódka Bols
2 lata temu
Te bajki. Rząd nie ma swoich pieniędzy. Więc aby finansować oedpowiednie wydatki ktoś musi dorzucić ze swojej kieszeni. Nie wiem dlaczego lwielu ludzi tak łatwo daje się soba manipulować. Kogo w Polsce tam wybraliście? Pozdrowienia z obczyzny.
jasne
2 lata temu
że POLSKI ŁAD zwiększy: Podatki Opłaty Lewackie Składki Kary Indoktrynacje Łapownictwo Akcyzy Domiary
kamil
2 lata temu
Każdy powód jest dobry żeby się przyczepić, pewno jakby podatki były 90 % to byłaby nadwyżka w budżecie