Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Pomidory po 25 zł. Kołodziejczak tłumaczy, skąd to się bierze

- Dążymy do tego, żeby nikt nie wypaczał krajowego rynku. Chodzi nam o to, żeby produkcja rolna w Polsce mogła zostać utrzymana. To jest bardzo ważne dla wszystkich - mówił w programie "Money. To się liczy" Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii. - Dziś widzimy, jak ludzie się denerwują, że na przykład pomidory kosztowały 20-25 złotych za kilogram. Bo nie było warzyw krajowych. I to będzie bardzo widoczne, kiedy dany krajowy produkt zostanie wyeliminowany, a ludzie nie będą chcieli go produkować. To widzimy na przykład na rynku czosnku. Kiedyś byliśmy potentatem produkcyjnym, a dziś w Polsce go nie ma. Jemy czosnek z Egiptu, Hiszpanii, Maroka. To nie jest normalne - tłumaczył Kołodziejczak.

KOMENTARZE
(39)
Heh
3 lata temu
A w Holandii pomidory mogą kosztować 2 euro za kilogram?? Przecieżw Holandii ludzie i pośrednicy dużo zarabiają , bo tu wszystko droższe, to w Polsce nie dają rady ciamajdy ???
Pracujący
3 lata temu
To się bierze z PISowskiego rozdawnictwa. Kążdy który bierze 2x500 zł na dziecko i pracuje, już z powodu inflacji dopłaca do tego interesu. Zostaliśmy oszukani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zurawik22
3 lata temu
Pan Kołodziejczak narzeka że jemy czosnek z Hiszpanii, Egiptu czy jeszcze nie wiadomo z jakiego kraju. Ja mam dla niego propozycję niech zacznie sam go uprawiać tylko że zacznie od tego że w Naszym kraju jemu się nie opłaca tak jak z innymi warzywami. On i jemu podobni kupili sprzęt rolniczy za polską walutę ale co nie którzy muszą spłacać bo kupili na raty , resztę kasy wydali na nie wiadomo co a teraz krzyczą na ulicach miast jak to jest im źle. Ziemniaki rozdaje za darmo ale niech sprzeda worek 10 kg za 5 zł , ludzie kupią, sałata pekińska którą wyrzucili na drogi , obornik na drogi, palenie opon czy to jest normalne? Jedni robią drogi żeby nam się lepiej jeździło a sami rolnicy z AgroUnii co wyprawiają? Nic im się nie opłaca. Mają ciągniki z komputerami w kabinie , ładny bo zagraniczny, wszystko prawie zrobi sam a dlaczego nie kupi Polskiego ciągnika, polskich maszyn rolniczych a czym one ustępują maszynom zagranicznym? Sami wywindowali ceny do góry a teraz nic im się nie opłaca. Sami doprowadzili do tego że sprowadzamy warzywa z zagranicy. Czy ten worek kartofli , który pan Kołodziejczak niósł na plecach i krzyczał że rozda za darmo miał nalepkę że to produkt z Polski, dlaczego nie miał ten produkt nalepki że to ziemniaki z jego upraw? Niech pan Kołodziejczak weźmie się do pracy na roli , wtedy nam wszystkim będzie lżej , niech sprzeda swój produkt ale niech wyliczy rzeczywistą cenę, Polską cenę.
Przedsiębiorc...
3 lata temu
Myślę, że rolnicy przy tych cenach mogą spokojnie płacić pełny ZUS z nową składką zdrowotną.
Kilo Kitu
3 lata temu
ROLNIK MA DROGO BO CHCE ZA SEZON WYBUDOWAĆ NASTĘPNY DOM I KUPIĆ NOWY SAMOCHÓD !!!
...
Następna strona