Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Repolonizacja mediów. Bortniczuk: Diabeł tkwi w szczegółach

- Media, które kształtują demokrację i odgrywają rolę w procesie kształtowania władzy, powinny reprezentować polskie interesy. Wiemy o tym, że wojny dziś nie toczą się przy pomocy czołgów, ale przy pomocy informacji, z tej perspektywy większość mediów powinna być zarządzana z Polski – mówił w programie Newsroom WP poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk. - Twitter nie jest medium, jest tylko medium społecznościowym, które tworzą użytkownicy, z którym rozmawiamy o polskich sprawach. Nie twierdzę, że chcę mieć upolitycznione media, kupowane przez Spółki Skarbu Państwa. Do deklaracji repolonizacji będziemy się odnosić, gdy te projekty się pojawią. Diabeł tkwi w szczegółach – dodał. Tuż po ogłoszeniu pierwszych sondaży niedzielnych wyborów prezydenckich minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zasugerował, że rządzący planują wprowadzić "nowy ład w mediach". Z kolei w poniedziałek, prezes Porozumienia, były wicepremier Jarosław Gowin powiedział, że repolonizacja...

rozwiń
5
Podziel się:
KOMENTARZE
(5)
Mirella
4 lata temu
GW nie zrepolonizujecie i innych paru tytułów, w których kapitały są podzielone wg norm UE, też nie. A TVN i jej stacjom siostrzanym, to możecie skoczyć!!! Każda próba odebrania tym stacjom dostępu do medialnego rynku na terenie RP, może się skończyć nie tylko tragicznie dla Polski, ale przede wszystkim dla pisiorów i jej "naczalnika" - posła szeregowego jarosława k.
anakin
4 lata temu
Będzie jak na Węgrzech - wszystkie media będą zależne od rządzącej partii. Tego chcecie?
BĘDZIE REUSRA...
4 lata temu
BO W DUŻEJ MIERZE NALEŻĄ DO NIEMCÓW. LOBBY USRAELSKIE WYGRAŁO DRUGIE WYBORY, PARTIA INTERSÓW SYJONISTYCZNYCH (PIS) MA PEŁNIĘ WŁADZY, WIĘC NIEMIASZKI MUSZĄ ODEJŚĆ. TAK, CZY SIAK - KRAJ POD OKUPACJĄ !
????
4 lata temu
To teraz będziemy mieli polskie media? A co na to Niemcy i Trybunały?
Indoor
4 lata temu
Raczej rekuryzacja.