Notowania

Rolnicy chcą gruntownych zmian. Chodzi o myśliwych

Rolnicze OPZZ apeluje do rządu, by przejął kontrolę nad gospodarką łowiecką w Polsce. Powód? M.in. skuteczniejsza walka z afrykańskim pomorem świń, który - zdaniem rolników - bez zmian w łowiectwie się nie uda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Rolnicy apelują, by rząd objął nadzorem polskie łowiectwo (Fot: Pawel Glogowski/REPORTER)

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, do zmian w łowiectwie namawia przede wszystkim szef rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski.

Żąda on przede wszystkim, by to państwo objęło nadzór nad Polskim Związkiem Łowieckim i całą gospodarką łowiecką. Wszystko po to, by odpowiedzialność za ASF ponosili nie tylko rolnicy, ale również myśliwi.

- Nie ma możliwości zwalczenia ASF bez zreformowania gospodarki łowieckiej - twierdzi Izdebski. Jego zdaniem zasady bioasekuracji powinny być przestrzegane również przez myśliwych.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

OPZZ przygotowało nawet założenia do stosownego projektu ustawy. A wśród nich powołanie Agencji Rozwoju Gospodarki Łowieckiej, która miałaby zastąpić Polski Związek Łowiecki. Szefa nowej instytucji miałby powołać premier.

Marek Kondrat w biznesie zbudował już markę
Marek Kondrat i jego winiarski biznes. W rok były aktor pobił wyniki o 300 procent

O to, by w obwodach łowieckich utrzymywana była odpowiednia populacja dzika, miałby dbać dzierżawca tego obwodu. To on również odpowiadałby za wszelkie straty spowodowane przez dzikie zwierzęta.

Tomasz Kammel miał szerokie plany biznesowe. Chciał mieć własny sklep internetowy i aplikację o celebrytach
Tomasz Kammel na biznesowym zakręcie. Plany podboju internetu odłożone na półkę

Jest też mowa o modernizacji. Agencja Rozwoju Gospodarki Łowieckiej miałaby bowiem monitorować obwody łowieckie przy użyciu nowych technologii. Mowa tu m.in. o dronach, statkach powietrznych czy kamerach termowizyjnych.

Sławomir Izdebski podkreślił, że chce zainteresować sprawą ministerstwo rolnictwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-08-2019

RemoMyśliwy nie będzie strzelał do chorego dzika, bo go nie zeżre i nie sprzeda. Oni nie są po to, żeby dbać o las, tylko go doić.

14-08-2019

BamberW głowie mu się poprzewracało wyłapać każdego dzikiego zwierzaka i założyć GPS a rolnik zdecyduje kiedy go odstrzelić bo mu trochę zboża zjadło. Moi … Czytaj całość

14-08-2019

Obserwator53Przejąć władzę nad niezależnym związkiem, obecnie związek dba o gospodarkę łowiecką i ekologią. Przejęcie spowoduje prawdopodobnie to samo co stało … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (37)