Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Sprzedaż Tesco mocno spadła w Europie Centralnej. W UK firma zatrudniła 45 tys. pracowników z powodu epidemii

1
Podziel się

Tesco opublikowało wstępne wyniki finansowe za 2019 rok, które obejmują okres do 29 lutego. Najmocniejszy, aż 12-proc. spadek sprzedaży odnotowano w Europie Centralnej. W ciągu ostatnich dwóch tygodni, z powodu epidemii sieć supermarketów zatrudniła ponad 45 tys. nowych pracowników w Wielkiej Brytanii.

Tesco zatrudnia nowych pracowników w Wielkiej Brytanii. Sieć supermarketów odczuła niedobory personelu z powodu epidemii koronawirusa.
Tesco zatrudnia nowych pracowników w Wielkiej Brytanii. Sieć supermarketów odczuła niedobory personelu z powodu epidemii koronawirusa. (PAP, Papshot)
bDSoOeyd

Sprzedaż w Europie Centralnej spadła do 5,3 mld funtów z 6,0 mld funtów w 2018 roku.

Globalna sprzedaż Tesco wyniosła 56,5 mld funtów i spadła o 0,7 proc. Mimo spadku w sprzedaży, sieć supermarketów odnotowała 13-proc. wzrost zysku, który w 2019 roku zwiększył się do 2,96 mld funtów z 2,61 mld funtów.

bDSoOeyf

Największy rynek stanowi Wielkiej Brytanii, gdzie odnotowano minimalny spadek sprzedaży (o 0,1 proc.) do 44,9 mld funtów. Z kolei w Azji sprzedaż wzrosła o 6,7 proc. do 5,2 mld funtów.

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tesco opublikowało w środę także komunikat na temat obecnej sytuacji firmy w Wielkiej Brytanii.

bDSoOeyl

W pierwszych tygodniach kryzysu znaczna panika zakupowa sprawiła, że w łańcuchu dostaw zabrakło niektórych produktów. Jednak sytuacja już się ustabilizowała i obecnie widoczny jest normalny wolumen sprzedaży.

Z powodu epidemii koronawirusa, Tesco doświadcza jednak nieobecności pracowników. Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni sieć supermarketów zatrudniła ponad 45.000 nowych pracowników w Wielkiej Brytanii.

bDSoOeym

- COVID-19 pokazał, jak ważny jest łańcuch dostaw żywności dla Wielkiej Brytanii – powiedział prezes Tesco Dave Lewis.

- Początkowa panika zakupowa ustała, a poziom usług wraca do normy – dodał.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bDSoOeyG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Aga
rok temu
Bo lepiej nam Polakom dorabiać Niemców lub Portugalczyków zamiast Anglików. A tak wogole po co kogokolwiek Polacy wreszcie powinni zrozumieć że powinniśmy kupować polskie produkty aby budować własną gospodarkę... Te pieniądze zostają w kraju dla nas a nie dopełniają kieszenie innych....