Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Szczepionka na koronawirusa od Johnson&Johnson może wejść na rynek w marcu

185
Podziel się:

Johnson&Johnson ma szansę wprowadzić na rynek swoją szczepionkę przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 już w marcu - podała agencja Reutera. Preparat od tego koncernu wymaga podania wyłącznie jednej dawki.

Szczepionka na koronawirusa od Johnson&Johnson może wejść na rynek w marcu
Szczepionka na koronawirusa. Johnson&Johnson może wprowadzić swój preparat już w marcu. (Getty Images, Cristina Arias)

Dane o skuteczności preparatu Johnson&Johnson powinien uzyskać pod koniec stycznia lub na początku lutego. Jednak wstępna ocena prowadzonych wcześniej badań klinicznych szczepionki była pozytywna i wykazała, że pojedyncza dawka substancji wywołuje silną odpowiedź immunologiczną i jest ogólnie dobrze tolerowana - przypomina Reuters.

"Na razie jest za wcześnie, by powiedzieć, jak wiele dawek preparatu może być dostępnych w USA w marcu, zwłaszcza że musi on zostać zaaprobowany przez amerykańską Administrację ds. Żywności i Leków (FDA), czyli regulatora rynku" - poinformował koncern.

Koncern zakłada, że będzie w stanie wyprodukować w 2021 roku 1 bilion szczepionek.

Zobacz także: Kiedy zacznie się odmrażanie gospodarki? Kościński: powrót do normalności za 2-3 miesiące

W ubiegłym tygodniu "New England Journal of Medicine" podał, że wstępne wyniki badań klinicznych preparatu od Johnson&Johnson wskazują, że jest ona bezpieczna i skuteczna już po podaniu jednej dawki. Szczepionka powstała na bazie niezdolnego do replikacji adenowirusa Ad26.

Szczepionka wykorzystuje tę samą technologię co wcześniej opracowana przez ten zespół i zatwierdzona przez Europejską Agencję Leków (EMA) szczepionka przeciwko wirusowi ebola oraz będące w fazie badań szczepionki przeciwko syncytialnemu wirusowi oddechowemu (RSV), wirusom HIV i zika.

Wszystkie wymienione wyżej to szczepionki na bazie niezdolnego do replikacji adenowirusa Ad26, uważane za ogólnie bezpieczne i wysoce immunogenne.

Nowe szczepionki są wyczekiwane przez świat, bo producenci tych do tej pory zatwierdzonych do użycia nie wyrabiają z produkcją. Opóźnienia w dostawach do Europy zapowiedziały już PfizerAstraZeneca.

W Polsce według deklaracji rządu do końca marca zostaną zaszczepione 3 mln osób. Mogłoby być więcej, ale - jak tłumaczą przedstawiciele gabinetu Mateusza Morawieckiego - na przeszkodzie stoją właśnie zbyt małe dostawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(185)
alice
rok temu
A ja się suplementuje i mnie nic nie bierze. Polecam suple z Diagnosis.
do dzieła
rok temu
Skoro blokują nam szczepionki to odblokujcie nam antadynę i będziemy mogli BIGfarmie pokazać środkowy palec.
No właśnie
rok temu
Dlaczego nie ma u Was redaktorów, którzy wiedzą, że amerykański bilion to nasz Miliard ??/ Ale przede wszystkim , dlaczego nie ma ludzi, którzy myślą ??? Po co całej ludzkości bilion szczepionek skoro jest nas "tylko" siedem miliardów ???
Szczery
rok temu
Bilion? To co oni całą Galaktykę chcą zaszczepić?
endrju
rok temu
dla wszystkich ludzi na świecie po 120 razy
...
Następna strona