Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Szczepionka na koronawirusa od Johnson&Johnson może wejść na rynek w marcu

185
Podziel się

Johnson&Johnson ma szansę wprowadzić na rynek swoją szczepionkę przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 już w marcu - podała agencja Reutera. Preparat od tego koncernu wymaga podania wyłącznie jednej dawki.

Szczepionka na koronawirusa od Johnson&Johnson może wejść na rynek w marcu
Szczepionka na koronawirusa. Johnson&Johnson może wprowadzić swój preparat już w marcu. (Getty Images, Cristina Arias)
bDJLgvKd

Dane o skuteczności preparatu Johnson&Johnson powinien uzyskać pod koniec stycznia lub na początku lutego. Jednak wstępna ocena prowadzonych wcześniej badań klinicznych szczepionki była pozytywna i wykazała, że pojedyncza dawka substancji wywołuje silną odpowiedź immunologiczną i jest ogólnie dobrze tolerowana - przypomina Reuters.

"Na razie jest za wcześnie, by powiedzieć, jak wiele dawek preparatu może być dostępnych w USA w marcu, zwłaszcza że musi on zostać zaaprobowany przez amerykańską Administrację ds. Żywności i Leków (FDA), czyli regulatora rynku" - poinformował koncern.

Koncern zakłada, że będzie w stanie wyprodukować w 2021 roku 1 bilion szczepionek.

bDJLgvKf
Zobacz także: Kiedy zacznie się odmrażanie gospodarki? Kościński: powrót do normalności za 2-3 miesiące

W ubiegłym tygodniu "New England Journal of Medicine" podał, że wstępne wyniki badań klinicznych preparatu od Johnson&Johnson wskazują, że jest ona bezpieczna i skuteczna już po podaniu jednej dawki. Szczepionka powstała na bazie niezdolnego do replikacji adenowirusa Ad26.

bDJLgvKl

Szczepionka wykorzystuje tę samą technologię co wcześniej opracowana przez ten zespół i zatwierdzona przez Europejską Agencję Leków (EMA) szczepionka przeciwko wirusowi ebola oraz będące w fazie badań szczepionki przeciwko syncytialnemu wirusowi oddechowemu (RSV), wirusom HIV i zika.

Wszystkie wymienione wyżej to szczepionki na bazie niezdolnego do replikacji adenowirusa Ad26, uważane za ogólnie bezpieczne i wysoce immunogenne.

Nowe szczepionki są wyczekiwane przez świat, bo producenci tych do tej pory zatwierdzonych do użycia nie wyrabiają z produkcją. Opóźnienia w dostawach do Europy zapowiedziały już PfizerAstraZeneca.

bDJLgvKm

W Polsce według deklaracji rządu do końca marca zostaną zaszczepione 3 mln osób. Mogłoby być więcej, ale - jak tłumaczą przedstawiciele gabinetu Mateusza Morawieckiego - na przeszkodzie stoją właśnie zbyt małe dostawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJLgvKG
Źródło:
KOMENTARZE
(185)
rob
miesiąc temu
Tak to jest jak ktoś nie znający angielskiego tłumaczy z angileskiego :) W USA "one billion" oznacza po polsku "jeden miliard"
Ktfinsas
miesiąc temu
"Koncern zakłada, że będzie w stanie wyprodukować w 2021 roku 1 bilion szczepionek." No brawo ;-)
Harper
miesiąc temu
Jeśli ich szczepionka będzie tak „bezpieczna„ jak reszta ich produktów , to wysypka uczuleniowa będzie najłagodniejszym skutkiem ubocznym jej przyjęcia. Ile to razy JJ płacił odszkodowania za swoje „ogólnie bezpieczne” produkty?
bDJLgvKH
Magda
miesiąc temu
Czekam na tą szczepionkę.
Transroku
miesiąc temu
Brawo J J
...
Następna strona