Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Dagmara Sudoł
|
Partnerem merytorycznym publikacji jest Bank Pekao S.A.

Te konta bankowe zdominowały rynek w 2022 - ranking

4
Podziel się:

Koniec roku to często czas podsumowań. Właśnie dlatego w grudniowym rankingu kont osobistych postanowiliśmy przeanalizować, które banki i ich konta osobiste najczęściej gościły na podium naszych cyklicznych rankingów. Okazało się, że bez żadnego problemu wytypowaliśmy najciekawsze rynkowe oferty kont bankowych, które z pewnością zadowolą szerokie grono odbiorców.

Te konta bankowe zdominowały rynek w 2022 - ranking
Konta osobiste (Pexels)

Kończący się 2022 rok nie był łatwy ani dla banków ani dla ich klientów. Rosnąca z miesiąca na miesiąc inflacja, przekładająca się na wysokie ceny mieszkań, usług i produktów spożywczych, a przede wszystkim wyższe raty kredytów związane z podwyżkami stóp procentowych to tylko część zmian, które spowodowały, że na naszych kontach bankowych zostało znacznie mniej pieniędzy.

Dlatego coraz więcej z nas zaczęło oszczędzać i doceniać darmowe konta bankowe. Znajdziemy takie w wielu bankach, bo w większości z nich nie trzeba spełniać wygórowanych warunków, aby bank nie pobrał prowizji za prowadzenie konta czy miesięczną opłatę za użytkowanie karty.

Trzeba jednak zauważyć, że konto bankowe nie służy już dzisiaj tylko do bezpiecznego przechowywania pieniędzy. Klienci banków coraz mocniej doceniają możliwość swobodnego zarządzania środkami przez aplikację bankową, możliwość skorzystania z atrakcyjnej oferty oszczędnościowej, zgarnięcia premii gotówkowej i innych, dodatkowych korzyści. Te wszystkie kryteria uwzględnialiśmy w każdym z naszych cyklicznych rankingów kont osobistych i wybieraliśmy rachunki, które śmiało moglibyśmy polecić.

Najlepsze konto osobiste na rynku – podsumowanie rankingów

Na podium naszych rankingów najczęściej gościły rachunki takich banków jak: Bank Pekao S.A., Citi Handlowy, Credit Agricole, Santander Bank Polska, Bank Millennium czy mBank.

Okazuje się, że bezkonkurencyjnym rachunkiem w 2022 roku było Konto Przekorzystne od Banku Pekao S.A., na drugim miejscu najczęściej gościło Konto dla Ciebie, a trzecie miejsce należało do Konta Jakie Chcę w Santander Bank Polska.

Poniżej prezentujemy wyniki naszych rankingów, a dokładniej miejsce od 1 do 3.

Najpopularniejsze konta osobiste w 2022 roku według rankingów Totalmoney.pl

Miesiąc

I miejsce

I miejsce

II miejsce

II miejsce

III miejsce

III miejsce


Bank

Konto

Bank

Konto

Bank

Konto

Styczeń 2022

Citi Handlowy

CitiKonto

Credit Agricole

Konto dla Ciebie

Santander Bank Polska

Konto Jakie Chcę

Luty 2022

Bank Pekao S.A.

Konto Przekorzystne

Credit Agricole

Konto dla Ciebie

Alior Bank

Konto Jakże Osobiste

Marzec 2022

BNP Paribas

Konto Otwarte na Ciebie

Credit Agricole

Konto dla Ciebie

Santander Bank Polska

Konto Jakie Chcę

Kwiecień 2022

Citi Handlowy

CitiKonto

Nest Bank

Nest Konto

Santander Bank Polska

Konto Jakie Chcę

Maj 2022

Bank Millennium

Konto 360

Credit Agricole

Konto dla Ciebie

Santander Bank Polska

Konto Jakie Chcę

Czerwiec 2022

Bank Pekao S.A.

Konto Świat Premium

Bank Millennium

Konto Prestige World

Santander Bank Polska

Konto Select

Wrzesień 2022

Bank Pekao S.A.

Konto Przekorzystne

Santander Bank Polska

Konto Jakie Chcę

mBank

eKonto osobiste

Październik 2022

Bank Pekao S.A.

Konto Przekorzystne do 26 lat

Santander Bank Polska

Konto Jakie Chcę dla Młodych

mBank

eKonto możliwości do 24 lat

Październik 2022

Bank Pekao S.A.

Konto Świat Premium

PKO Bank Polski

Konto Aurum

Millennium

Konto Prestige World

Listopad 2022

Bank Pekao S.A.

Konto Przekorzystne

Millennium

Konto 360

mBank

eKonto osobiste

Zwycięski bank w 2022

Bank Pekao S.A.

Konto Przekorzystne

Credit Agricole

Konto dla Ciebie

Santander Bank Polska

Konto Jakie Chcę

Źródło: Opracowanie Totalmoney.pl na podstawie opublikowanych rankingów.

Banki dobrze wiedzą, że potrzeby klientów są bardzo różne. Muszę się zatem postarać, aby ich oferty były uniwersalne, ale jednocześnie wyróżniały się na tle bankowej konkurencji. Takie bez wątpienia są rachunki w trzech najczęściej docenianych przez nas bankach.

I miejsce – Konto Przekorzystne (Bank Pekao S.A.)

Konto Przekorzystne jest obecnie jedną z ciekawszych propozycji kont osobistych na rynku. Prowadzenie konta jest całkowicie i bezwarunkowo darmowe, a żeby uniknąć miesięcznej opłaty za kartę (4 zł) wystarczy zapewnić jednorazowo miesięczne wpływy na konto w wysokości min. 500 zł oraz wykonać chociaż 1 transakcję kartą (lub Google Pay, Apple Pay) w miesiącu.

Bank Pekao S.A. umożliwia darmowe wypłaty gotówki z bankomatów własnych oraz 2 pierwsze wypłaty w miesiącu z bankomatów obcych oraz za granicą przy spełnieniu warunku (wpływ min. 500 zł i min. 1 transakcja kartą w miesiącu). Przy kolejnych wypłatach z bankomatu innego banku prowizji wyniesie 2,3% min. 5 zł. Jest to standardowa opłata w wielu bankach.

Warto podkreślić, że Konto Przekorzystne dla młodych klientów aż do 26 roku życia nie ponoszą opłat za konto, kartę i wypłaty z bankomatów w Polsce i zagranicą.

Jeśli chodzi o ofertę oszczędnościową Banku Pekao S.A., to posiadacze konta osobistego mogą skorzystać z oprocentowania 8% w skali roku do 200 tys. zł przez 6 miesięcy na Koncie Oszczędnościowym.

Trzeba też wspomnieć, że aplikacja mobilna PeoPay Banku Pekao jest bardzo dobrze oceniana przez użytkowników systemów Android oraz iOS. Średnia ocen w App Store i Google Play wynosi 4,65 na 5 możliwych ocen. To oznacza, że bez problemu pomaga szybko i wygodnie zarządzać naszymi pieniędzmi każdego dnia. Bank posiada także specjalną aplikację PeoPay KIDS dla dzieci w wieku 6 do 12 lat, a dla nastolatków uproszczoną i bardziej dostosowaną do ich potrzeb aplikację PeoPay. Rodzice w swojej aplikacji zyskują pełną kontrolę nad finansami swoich dzieci w panelu rodzica.

Jeśli chcemy sprawdzić usługi tego banku i otworzyć Konto Przekorzystne, to do 9.01.2023 r. można skorzystać z promocji i zyskać 200 zł premii. Jak to zrobić? Za samo założenie konta online z kartą debetową, bankowością internetową Pekao24 i aplikacją PeoPay otrzymujemy gwarantowane 50 zł. Jeśli dodatkowo przez 3 miesiące od otwarcia rachunku wykonamy w każdym miesiącu min. 5 transakcji bezgotówkowych, dostaniemy dodatkowe 150 zł premii. Należy zatem po prostu aktywnie korzystać z konta, aby łatwo cieszyć się z dodatkowej gotówki.

II miejsce – Konto dla Ciebie (Credit Agricole)

Na drugim miejscu docenianych przez nas kont w kończącym się 2022 roku znalazło się Konto dla Ciebie, które można otworzyć w Credit Agricole. Konto to można założyć w wybranym wariancie:

· Konto dla Ciebie (oferta standard),

· Konto GO dla młodzieży od 13 do 18 lat,

· Konto MOVE dla uczniów i studentów od 18 do 27 lat,

· Konto VIP dla klientów, którzy oczekują od banku usług na najwyższym poziomie

Opłaty są dostosowane do określonej grupy wiekowej. Podstawowym rachunkiem jest jednak Konto dla Ciebie w wersji standard. Czy jest to darmowe konto osobiste? Tak, ale trzeba spełnić dwa warunki. Po pierwsze, w każdym miesiącu zapewnić wpływ min. 1 tys. zł, a po drugie, wykonać min. 1 transakcję kartą, mobilnie lub BLIKIEM. Kwota płatności jest dowolna. W ten sposób można zyskać prowadzenie konta za 0 zł, brak opłaty za użytkowanie karty wielowalutowej i darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Jeżeli jednak nie uda się spełnić tych warunków, to bank w danym miesiącu pobierze prowizję w wysokości 7 zł za prowadzenie konta i 9 zł za kartę.

Z Kontem dla Ciebie w Credit Agricole, tak jak w Banku Pekao, jest szansa na premię. Choć łącznie może być ona wyższa i wynieść nawet 555 zł, to trzeba wykazać się już znacznie większą aktywnością na rachunku przez dłuższy czas. Aby otrzymaćnagrodę, należy m.in. zapewnić wpływ na konto min. 300 zł i płacić kartą, telefonem lub Blikiem przez kilka miesięcy.

III miejsce – Konto Jakie Chcę (Santander Bank Polska)

Podium naszego podsumowującego rankingu zamyka Konto Jakie Chcę, dostępne w ofercie Santander Bank Polska. Aby konto było za 0 zł, należy zapewnić co miesiąc wpływ na konto min. 500 zł i wykonać 1 transakcję kartą lub Blikiem. W przeciwnym razie opłata za konto wyniesie 6 zł, a za kartę 8 zł.

To co wyróżnia rachunek, to fakt, ze jeśli zdarza nam się często pilnie przelewać pieniądze, to z Kontem Jakie Chcę można wykonywać przelewy natychmiastowe za 0 zł. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, które bank proponuje swoim klientom, są zwroty za rachunki za prąd, gaz, telefon, internet czy TV.

Konto Jakie Chcę można otworzyć w promocji i zyskać aktualnie 300 zł premii. W tym przypadku 300 zł przysługuje za otwarcie konta i spełnienie warunków promocji, ale bank ofertuje także dodatkowe bonusy, więc korzyści mogą być znacznie większe.

Nowy rok to dobra okazja do tego, aby przyjrzeć się bliżej swoim finansom, a także zastanowić się, czy konto osobiste, z którego korzystamy nam odpowiada. Jeśli nie, to zawsze możemy je zmienić. Zachęcamy do przetestowania zwycięskiego Konta Przekorzystnego, a także dwóch pozostałych rachunków, które znalazły się na podium zestawienia najlepszych kont bankowych w 2022 roku.

Partnerem merytorycznym publikacji jest Bank Pekao S.A.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
totalmoney.pl
KOMENTARZE
(4)
wspieraj pols...
rok temu
Brawo Polacy, trzeba wspierać swoje banki, a nie niemieckie mbanki czy jakieś agricole, czy santandery. Brawo PKO.
miś
rok temu
"Partnerem merytorycznym publikacji jest Bank Pekao S.A.". To to samo, co "artykuł sponsorowany". Dziękuję za takie pseudorankingi.
dfrty
rok temu
A konto podstawowe to gdzie się schowało.
lop
rok temu
Nie ogarniam na czyje zlecenie robiony jest ten ranking. Millenium ma konto za darmo i wszystkie bankomaty a się tu nie znalazł a znalazł się bank który uzależnia klienta od swoich bankomatów. Maskra.