Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Termomodernizacja musi objąć wielką płytę. "Już 30 lat temu niektórzy samozwańczo docieplali mieszkania"

- Już 10, 20, 30 lat temu niektórzy właściciele mieszkań w blokach z wielkiej płyty na własną rękę docieplali swoje mieszkania. Mogliśmy zaobserwować samozwańczą termomodernizację. Tutaj potrzeba jest działań na większą skalę, efektywność energetyczna tych budynków musi zostać poprawiona - mówiła w programie "Money. To się liczy" Anna Kornecka, wiceminister rozwoju, pracy i technologii. Jak przyznała, dodatkowym wyzwaniem jest konieczność nie tylko ocieplenia wielkiej płyty, ale i remontu tych bloków. - Staramy się projektować instrumenty, które pomogą finansowo zrealizować te inwestycje - powiedziała.

22-02-2021
Tagi:
energia, mieszkania, budownictwo, video
0
0
150
Podziel się
Komentarze (150)
zobacz więcej komentarzy (150)
KOMENTARZE
(150)
Polak
rok temu
Oklejajcie te płyty styropianem, nie będzie widać gdzie pęka. Przecież bloki miały stać 20 lat, wydłużyli im date spożycia
Ziutka
rok temu
Większość bloków jest już dawno temu ocieplona .
gość
rok temu
Na papierze rząd dopłaci , że ho, ho, faktycznie niewiele by nie powiedzieć nic . W mediach publicznych będą potężne dopłaty .
john
rok temu
Dopiero teraz , jak większość wspólnot mieszkaniowych sama z własnej woli zrobiła termomodernizację , chcą sobie przypisać tą robotę. jak oddadzą wspólnocie 2 miliony zł które ponieśliśmy to uznam że chcą pomóc . Jeżeli nie to jest to po prostu kiełbasa wyborcza , dadzą 10 całych kosztów a resztą obciążą lokatorów.
ems
rok temu
Żywotność wielkiej płyty już się kończy. Budynki były liczone i budowane na 50 lat, które już minęło (olewając margines bezpieczeństwa zywotność obliczeniowa to ~80 lat). Wielką płytę należy indywidualnie analizować żeby zapobiec tragediom, orać je i stawiać nowe bloki.
...
Następna strona