Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek pracy
26.07.2018 07:44

Polska przyjmie imigrantów. Będzie to kosztować 2,9 mld zł

Rząd musi sięgnąć po obcokrajowców, gdyż na polskim rynku już brakuje rąk do pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ARKADIUSZ ZIOLEK)
Tylko w I kw tego roku pracodawcy zgłosili 152,1 tys. wolnych miejsc pracy.

Rząd przyjmie nową politykę imigracyjną. Będzie walczył z niedoborem rąk do pracy ściągając do Polski cudzoziemców.

Specjalne zachęty dla studentów oraz wysoko wykwalifikowanych pracowników zza granicy, to tylko niektóre z postulatów nowej, siedmioletniej polityki imigracyjnej, która ma zostać ogłoszona we wrześniu – zdradza "Rzeczpospolita".

Będzie ona realizowana w latach 2018-25 i według szacunków pochłonie 2,9 mld zł. Z tego, ponad połowę – bo 1,6 mld zł – ma pokryć Unia Europejska.

Znajdą się też pieniądze na zachęty dla Polaków, którzy chcieliby wrócić z emigracji. Pakiet wyceniany jest na 1,2 mld zł.

*Sami pracownicy z Ukrainy nie wypełnią wakatów w polskiej gospodarce: *

- Widzimy konieczność zdecydowanych działań. Wprawdzie firmy inwestujące w centra badawczo-rozwojowe coraz częściej twierdzą, że Polska jest atrakcyjna dla pracowników z wyżej rozwiniętych od nas państw spoza Unii, ale jesteśmy dla nich jednym z wielu krajów do wyboru - mówi na łamach dziennika Paweł Chorąży, wiceminister w resorcie inwestycji i rozwoju.

Rząd musi sięgnąć po obcokrajowców, gdyż na polskim rynku już brakuje rąk do pracy. Tylko w I kw tego roku pracodawcy zgłosili 152,1 tys. wolnych miejsc pracy. To, jak pisze "Rz", o 30 proc więcej niż przed rokiem. Stąd też konieczność wprowadzenia zmian mających ułatwić zatrudnianie cudzoziemców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rynek pracy, praca, wiadomości, gospodarka, unia, gospodarka polska, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-07-2018

millenafałszywy pseudo pro-społeczny rząd wmawia polakom że nie ma rąk do pracy, te 150 tys. wolnych miejsc pracy to bzdura , tu i teraz w Niemczech jest … Czytaj całość

26-07-2018

POLAKKIEDY W POLSCE GODNA PŁACA DLA POLAKÓW , A NIE JAŁMUŻNA ?

26-07-2018

ŁukaszCzy ktoś pamięta o Polakach w Kazachstanie, Tadżykistanie i innych terenach dawnego ZSRR ?? Kiedyś było głośno o repatriacji. Teraz praktycznie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (294)