Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oszustwa podatkowe. Dzieci straciły fortunę za przestępstwa ojca

0
Podziel się:

Na wniosek prokuratora z Mediolanu sąd nakazał konfiskatę 286 aut i 160 motorów.

Oszustwa podatkowe. Dzieci straciły fortunę za przestępstwa ojca
(Chris Sampson/CC BY 2.0/flickr)
bFdMhhxh

Włoski wymiar sprawiedliwości skonfiskował rekordową liczbę samochodów i motorów należących do jednej rodziny. Na wniosek prokuratora z Mediolanu sąd nakazał konfiskatę 286 aut i 160 motorów. To własność dzieci zmarłego przedsiębiorcy, oszusta podatkowego.

Przestępstwo oszustwa podatkowego jest dziedziczne - tak włoskie media interpretują prewencyjne sądowe zajęcie majątku w wysokości 70 milionów euro, który należy do trójki dorosłych dzieci zmarłego przed trzema laty przedsiębiorcy Giuseppe Grossiego.

Jego potomkowie kontrolują obecnie trzy założone przez niego firmy zajmujące się melioracją i oczyszczaniem terenów. W grupie firm _ króla melioracji _, jak był nazywany Grossi, policja skarbowa stwierdziła w ostatnich latach systematyczne ukrywanie dochodów na dziesiątki milionów euro.

bFdMhhxj

Sąd uznał, że majątek, jakim dysponują obecnie dzieci przedsiębiorcy, jego spadkobiercy, to rezultat oszustw, jakich dopuścił się ich ojciec. Dlatego postanowił dokonać jego konfiskaty. Należy do niego gigantyczny park samochodowy; w olbrzymim rodzinnym garażu znaleziono 286 samochodów, wśród nich, obok najszybszych oraz najnowocześniejszych aut, wielką kolekcję cennych historycznych pojazdów.

Ponadto zajęto 160 motorów, 136 nieruchomości, pięć motorówek, trzy jachty, a nawet pięć muzealnych traktorów.

Czytaj więcej w Money.pl

bFdMhhxK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)