Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trump prezydentem USA. Rosja liczy na zniesienie sankcji

23
Podziel się:

Minister rozwoju gospodarczego Rosji Aleksiej Uljukajew wyraził na łamach niemieckiego dziennika "Die Welt' nadzieję na zniesienie sankcji po przejęciu władzy przez nowego prezydenta USA Donalda Trumpa.

Trump prezydentem USA. Rosja liczy na zniesienie sankcji
(PAP/EPA)

Minister rozwoju gospodarczego Rosji Aleksiej Uljukajew (na zdj.) wyraził na łamach niemieckiego dziennika "Die Welt' nadzieję na zniesienie sankcji po przejęciu władzy przez nowego prezydenta USA Donalda Trumpa.

Uljukajew powiedział w wywiadzie dla piątkowego wydania "Die Welt", że zmiana prezydenta jest "dobrą okazją" do zlikwidowania sankcji. - Zrobimy wszystko, by wykorzystać tę okazję - zapewnił rosyjski polityk.

Jak zaznaczył, Rosja nie popierała w kampanii wyborczej żadnego z kandydatów. - Istnieje możliwość, że Trump jest wolny od zobowiązań, w które uwikłana była Hillary Clinton jako osoba stanowiąca element obecnego systemu podejmowania decyzji - ocenił Uljukajew. Trump jest niezależny od tego systemu - dodał.

Zdaniem rosyjskiego ministra obecnie otwiera się "window of opportunity". - Wykorzystanie tej możliwości zależy od nas i od naszych partnerów - zastrzegł Uljukajew.

Jak ocenił, rosyjska gospodarka przystosowała się do zachodnich sankcji, które mają obecnie jedynie "symboliczne znaczenie". "W pierwszym roku były bolesne, obecnie już nie" - powiedział.

Stany Zjednoczone i UE nałożyły na Rosję sankcje w 2014 roku po aneksji Krymu i w związku ze wspieraniem przez Moskwę prorosyjskich separatystów we wschodniej Ukrainie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(23)
nie mącić!
6 lat temu
Dlaczego powiela się brednie w mediach? Rosja nie anektowała Krymu. To jego mieszkańcy (w zdecydowanej większości etniczni Rosjanie) w demokratyczny sposób zadecydowali o powrocie do macierzy. Gdyby tego nie zrobili, czekałby ich taki sam los, jak ludzi z Donbasu (w większości również Rosjan).
matematyk
6 lat temu
nie moge sobie przypomniec ile wojen toczylismy z usa a ile z rosja
AK
6 lat temu
Natura nie znosi próżni. Dzięki sankcjom Rosja uruchomiła szereg przedsięwzięć pozwalających uniezależnić się od innych państw. I kto tu komu zrobił na złość ?
0li
6 lat temu
Skoro te sankcje są bezbolesne to po co je znosić ? Niech będą chociaż "symboliczne"
RusekKłamieZa...
6 lat temu
Ha, ha, ha - rusek znów kłamie, że niby sankcje mają teraz dla Rosji tylko "symboliczne znaczenie" ! Więc dlaczego PIERWSZĄ rzeczą o którą zabiega ( u nowego Prezydenta USA) jest... zniesienie sankcji ? A kurs rubla ? Gdyby sankcje miały tylko "symboliczne" znaczenie to by rubel wrócił do dawnego poziomu a nie nadal 60-65 rubli za 1 JEDNEGO dolara USA !
...
Następna strona