Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
świat
10.11.2016 00:39

Trump prezydentem USA. Rosja liczy na zniesienie sankcji

Minister rozwoju gospodarczego Rosji Aleksiej Uljukajew wyraził na łamach niemieckiego dziennika "Die Welt' nadzieję na zniesienie sankcji po przejęciu władzy przez nowego prezydenta USA Donalda Trumpa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Minister rozwoju gospodarczego Rosji Aleksiej Uljukajew (na zdj.) wyraził na łamach niemieckiego dziennika "Die Welt' nadzieję na zniesienie sankcji po przejęciu władzy przez nowego prezydenta USA Donalda Trumpa.

Uljukajew powiedział w wywiadzie dla piątkowego wydania "Die Welt", że zmiana prezydenta jest "dobrą okazją" do zlikwidowania sankcji. - Zrobimy wszystko, by wykorzystać tę okazję - zapewnił rosyjski polityk.

Jak zaznaczył, Rosja nie popierała w kampanii wyborczej żadnego z kandydatów. - Istnieje możliwość, że Trump jest wolny od zobowiązań, w które uwikłana była Hillary Clinton jako osoba stanowiąca element obecnego systemu podejmowania decyzji - ocenił Uljukajew. Trump jest niezależny od tego systemu - dodał.

Zdaniem rosyjskiego ministra obecnie otwiera się "window of opportunity". - Wykorzystanie tej możliwości zależy od nas i od naszych partnerów - zastrzegł Uljukajew.

Jak ocenił, rosyjska gospodarka przystosowała się do zachodnich sankcji, które mają obecnie jedynie "symboliczne znaczenie". "W pierwszym roku były bolesne, obecnie już nie" - powiedział.

Stany Zjednoczone i UE nałożyły na Rosję sankcje w 2014 roku po aneksji Krymu i w związku ze wspieraniem przez Moskwę prorosyjskich separatystów we wschodniej Ukrainie.

Tagi: świat, niemcy, dyplomacja, rząd, prezydent, pap, rosja, trump, usa, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-11-2016

AKNatura nie znosi próżni. Dzięki sankcjom Rosja uruchomiła szereg przedsięwzięć pozwalających uniezależnić się od innych państw. I kto tu komu zrobił … Czytaj całość

11-11-2016

KrzychFaszyzacja świata postepuje w szybkim tempie(teraz USA wczesniej Rosja , Wegry ,Wielka Brytania ,Polska itd.)Trzeba bronic demokracji.Dlatego ide na … Czytaj całość

11-11-2016

Jinny WollkerUSA i Rosja to wielkie kraje i o znacznej potedze militarnej. Tak czy inaczej wojny miedzy tymi panstwami nie bedzie bo to oznacza koniec zycia na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (23)