Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. SAS
|
aktualizacja

Wrocław: Miał 20-metrową kawalerkę, dobudował na tarasie drugie tyle. Najpierw kupił "powietrze"

Pierwotna powierzchnia tego wrocławskiego lokalu, w którym był kiedyś zakład introligatorski, wynosiła 22 mkw. Nasz bohater, pan Krzysztof, kupił go w 2015 r. na aukcji miejskiej. Wydał 105 tys. zł, całkowicie "wypompowując się", jak wspomina, z pieniędzy. Od początku widział w lokalu potencjał. Szybko wpadł na pomysł, aby powiększyć swoje nowe mieszkanie o kostkę, którą dobudował na tarasie. Miał jednak problem: w naszym kraju nie da się kupić przestrzeni powietrznej. - W Polsce, żeby coś kupić, musi to być ograniczona kubatura. Ścianami, sufitem, podłogą - wyjaśnia Krzysztof Grześków. - W Nowym Jorku można kupić przestrzeń powietrzną, ale my do tego dopiero dochodzimy - dodaje. Żeby wybudować coś na przestrzeni wspólnej, czyli na tarasie, musiał zwrócić się więc do wspólnoty z prośbą o podjęcie uchwały, która dała mu prawo do dysponowania nieruchomością. Na jej podstawie zrobił projekt budowlany, który złożył do urzędu miasta. Dobudowana kostka ma 20 mkw.,...
rozwiń
nieruchomości
95
Podziel się:
KOMENTARZE
(95)
Patryk
rok temu
Lodówka nad kuchenką? A co z okapem? Trzymam kciuki żeby żaden słoik z dżemem nie wypadł z tej lodówki chyba że sprytnie ubezpieczona od takichnwielce prawdopodobnych wypadków.
niepokorna
rok temu
ale sąsiad nad nim już nie zrobi powiększenia ,bo sąsiad zrobił szklany słaby dach swojego akwarium .
I co ?
rok temu
komuś to przeszkadza? Powinniśmy brać przykład z pomysłowych rozwiązań....Lodówke bym tylko przełożyła na przeciwną strone lub płyte kuchnną , bo lodówka nad kuchenka to nie zbyt dobre rozwiązanie ,Wszystko OK.
ddd
rok temu
Ale nora
real
rok temu
Pomysł fajny, ale to mieszkanie nie dla rodzin z dziećmi.
...
Następna strona