Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zawieszenie składek i podatków. Hausner: to jedyne słuszne rozwiązanie

- To jest oczywiste rozwiązanie, bo te pieniądze i tak nie wpłyną - tak o pomyśle zawieszenia składek i innych zobowiązań publicznoprawnych mówi prof. Jerzy Hausner, były minister gospodarki. Gość specjalnego programu Wirtualnej Polski i money.pl sugerował, że "można zobowiązania zawiesić, a później ewentualnie indywidualnie będziemy rozpatrywać, czy ich nie umorzyć". - Nie można też nauczyć ludzi, że zobowiązań można nie płacić - twierdzi prof. Hausner. Ekonomista odniósł się również do słów prezesa NBP Adama Glapińskiego, który zapowiedział, że "pieniędzy na pewno nie zabraknie". - Moim zdaniem to teza propagandowa - ocenił gość programu.

20-03-2020
Tagi:
gospodarka, pit, cit, wideo, zus, jerzy hausner
0
0
93
Podziel się
Komentarze (93)
zobacz więcej komentarzy (93)
KOMENTARZE
(93)
Ula
3 lata temu
Czas zwolnić pracowników,bez tego obciążenia będzie mi łatwiej wrócić do prowadzenia biznesu po kryzysie, ale kto wie czy w takim wydaniu jej przed epidemią.pewnie w dużo mniejszym składzie
Jurek
3 lata temu
Te smyki w tych małych sklepach przez tydzień sprzedawali udka po 9 zł kg a dzisiaj ze strachu po 5,60 zł za kg. To są największe smyki te małe sklepy.!!!
Emba
3 lata temu
Niech opodatkują te 74000 przyjezdnych Polaków którzy wrucili. Bo muwili że w Polsce nie da się zarobić. Teraz będziemy na nich nakładać.
Blondii
3 lata temu
A zapłata dla komornika tez podlega wstrzymaniu?? Bo kredyty taki skladki
TYP
3 lata temu
W tym okresie kazda firma jest nastawiona na przetrwanie, kazda jest inna. Dlatego powinno sie dla wszystkich bez wyjatku, wprowadzic wstrzymanie (nie odroczenie), skladek zus, pit, cit, vat, zeby mozna bylo przetrwac ten trudny okres. Koszt ?, napewno znacznie mniejszy, od masowych bankructw i zeroeych wplywow w przyszlosci. Obawiam sie, ze obecni rządzący, ich wiedza i krotkowzrocznosc niepozwola na to. Wola wydac 2 mld na propagande, zachowac stolki, niz ratowac zycie ludzkie.
...
Następna strona