Trwa ładowanie...
bEEFFXoB
Notowania
Przejdź na

Nowy Ład PiS. Kto zyska, kto straci? Ekspert wyjaśnia

PiS szykuje nowy program: Polski Nowy Ład. Z zapowiedzi wynika, że m.in. wzrośnie kwota wolna od podatku. To dobry ruch? - Podwyżka kwoty wolnej zawsze jest bardzo kosztowna, bo dotyczy wszystkich podatników płacących podatek dochodowy. Podwyżka dla wszystkich do 20-30 tys. zł to są grube miliardy. Nie dziwię się, że minister finansów jest sceptyczny - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Bartkiewicz, ekonomista Banku Pekao S.A. - Mimo to, kwota wolna w Polsce jest za niska. Problem w tym, że złożenie systemu podatkowego przy wysokiej kwocie wolnej jest bardzo trudne. Stąd inne pomysły w Nowym Ładzie, które starają się tę dziurę równoważyć. Nie wiemy wszystkiego, ale wiemy kto straci. Stracą osoby na samozatrudnieniu i podatnicy na etacie, którzy zarabiają powyżej 6 tys. zł. Kwota wolna będzie korzystna dla wszystkich zarabiających poniżej tej kwoty - dodał.

09-04-2021
Tagi:
podatki, nowy ład, pieniądze, pis, rynek pracy, wideo, finanse publiczne, kwota wolna, money. to się liczy, mtsl
261 reakcji
0
0
261
Podziel się
Komentarze (261)
zobacz więcej komentarzy (261)
bEEFFXoN
KOMENTARZE
(261)
Piotr
5 miesięcy temu
Od 1989 roku w naszym kraju rządzą kolejne ekipy złodziei w białych rekawiczkach,którzy z premedytacją okradają społeczeństwo.Przydał by się nowy ład ale taki jaki jest w Chinach.
gosc
5 miesięcy temu
a co dla emerytów
zorro
5 miesięcy temu
Wyjadę chyba do normalnego kraju. Męczcie się z tą bolszewią sami.
bEEFFXpf
Lola
6 miesięcy temu
Komuna wraca. Niebawem będą dopłacać do mleka.
Polak
6 miesięcy temu
NIE DLA tego nowego ładu! Nie niszczcie nam kraju! MY Polacy już tego nie chcemy! Gospodarka pada a wy jeszcze ją chcecie dobić? Myślicie, że państwowe będzie dobrze działać? To jesteście w błędzie! Mieliśmy już wszystko państwowe, czy jak to wolicie teraz nazywać narodowe! I co? i wszystko upadło! Na pożyczonym długo nie pojedziemy! Patrzcie co się stało w Grecji! Też pożyczali na potęgę i praktycznie nic teraz do nich nie należy, są wasalem innego kraju! JK. przestań niszczyć nasz piękny kraj!
...
Następna strona