Trwa ładowanie...
bEEaokRh
Notowania
Przejdź na

Rekord WOŚP, fundacja zarobi na odsetkach? Owsiak odpowiada: kuriozalne

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała blisko 211 mln zł. To absolutny rekord. Co z odsetkami? - Myślę, że jest coraz mniej aż tak kuriozalnych pytań, ponieważ to, co robimy z tymi pieniędzmi, wiedzą wszyscy. Te pieniądze wracają do systemu. Byliśmy świadkami, że z tego systemu wyleciało 200 mln zł na respiratory, które do teraz są nierozliczone. Kiedy ludzie nas pytają, jak się czujemy, kiedy podobne sumy są trwonione i wyparowują z systemu w niewyjaśniony sposób, odpowiadamy krótko, że gramy dla ludzi, to dla nich jest ten sprzęt, nie dla rządu - powiedział w programie "Newsroom" Jerzy Owsiak, prezes WOŚP. - Wszyscy, którzy zadają takie pytanie, jak te pieniądze będą wydawane, widzą to co roku. My to robimy bardzo dokładnie. Finał też jest momentem rozliczeń, pokazują to też szpitale, pacjenci, ludzie, którzy stykają się z naszym sprzętem. Gdzie trzymamy pieniądze? Niestety pieniądze nie mają takich odsetek, jak to było na początku. Wtedy bank dawał...

rozwiń
13 reakcji
1
0
12
Podziel się
Komentarze (12)
zobacz więcej komentarzy (12)
bEEaokRt
KOMENTARZE
(12)
SUWENER RP
6 miesięcy temu
Rzad chcialby aby pieniadzie wplacane przez nas zostaly przekazane na walke z wirusem hahaha, Trzeba bylo limuzyn sobie nie kupowac ,premi nie przyznawac za nakladanie na ludzi ukrytych podatkow i podwyzek a od kasy WOSP WARA!
bodzio
6 miesięcy temu
Cud po prostu cud Owsiak zakupuje sprzęt wstawia do szpitali.Nie serwisuje go nie naprawia a zbija kasę na "wypożyczeniu".Jak można brać kasę za coś co zakupiono za społeczne pieniądze?
Wojciech
6 miesięcy temu
Kontrowersje.net - proszę poczytać o WOŚW, sprawach w sądach. Proszę wyrobić opinię swoją, a nie poprzestawać na tym, co piszą inni.
bEEaokRL
Wojciech
6 miesięcy temu
Kontrowersje.net - proszę poczytać o WOŚW, sprawach w sądach. Proszę wyrobić opinię swoją, a nie poprzestawać na tym, co piszą inni.
Kkkkkkkkkkkkk
6 miesięcy temu
Jeżeli jest tak przejrzyście to dlaczego nie podaje się ile fundacja pozostawia dla siebie jakie ma koszty i ile zarobili jej przedstawiciele i jaki posiada majątek Pan Owsiak chyba należy się to ludziom którzy dawali datki oraz wolontariuszom którzy zbierali za free?