Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd pracuje nad zmianami w KPO. "Wywraca do góry nogami wiele planów"

Rząd pracuje nad zmianą zapisów w Krajowym Planie Odbudowy. Rewizja KPO jest obowiązkowa, ponieważ dokument musi uwzględnić nowy unijny instrument, RePowerEU, mający na celu uniezależnienie od importu paliw kopalnych. - Rewizja KPO spadła rządzącym z nieba. Nasz rząd przy okazji wywraca do góry nogami wiele planów, wykorzystuje moment, żeby zmienić wskaźniki, cele czy inwestycje - mówił w programie "Money.pl" prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński. Co się zmieni? - Rząd w pierwszej wersji KPO stwierdził choćby, że wprowadzi jednolity system biletowy dla wszystkich przewoźników. Teraz z tego rezygnuje. Takich zmian jest więcej. Planowano choćby, że do połowy 2026 r. wszystkie gminy w Polsce opracują ogólne plany zagospodarowania przestrzennego, co miało przeciwdziałać patodeweloperce. Teraz rząd chce to zmienić i - zgodnie z propozycją - takie plany będzie musiało opracować 50 proc. gmin - dodał samorządowiec.

Tagi:
fundusze, unia europejska, wideo, pieniądze, kpo
0
0
86
Podziel się
Komentarze (86)
zobacz więcej komentarzy (86)
KOMENTARZE
(86)
Sor
2 tyg. temu
Deklaracje i obiecanki PiS z kartonowymi czekami bez pokrycia. Płacimy kary za autokratów zamiast zagospodarować pieniądze,które blokuje rząd Morawieckiego.
Propaganda
2 tyg. temu
Powiedzcie czy i na kiedy pobór planujecie, czy to niespodzianka ma być? Guzik mnie KPO obchodzi, zwykły polak grosza z tego nie zobaczy.
nie ogarniam
2 tyg. temu
Ludzie, powiedzcie mi co to jest Anakonda bo czytam artykul z jakimis ostrzezeniami przed propaganda rosji i bialorusi, czytam kilka razy i nadal nie wiem w czym rzecz.
V Kolumna
2 tyg. temu
To nazwiska 25 europosłów z Polski, którzy uważają, że polska Konstytucja nie powinna być najwyższym aktem prawnym na terenie Rzeczypospolitej. To ci ludzie zagłosowali za tym, by nasz kraj został „ukarany” przez Unię Europejską w możliwie najbardziej dotkliwy i poniżający sposób. Ci ludzie atakowali nasz kraj w Parlamencie Europejskim,bardziej zacieklej niż wielu posłów z Niemiec, czy Holandii. To próba wzbudzenia kryzysu politycznego w Polsce, aby zmienić rząd na bardziej uległy najsilniejszemu państwu UE jakim są dziś Niemcy. Lista posłów (PO, PSL i Lewicy), którzy głosowali w Europarlamencie za NIE przyznaniem Polsce funduszy w ramach KPO: 1. Magdalena Adamowicz, 2. Bartosz Arłukowicz, 3. Jerzy Buzek, 4. Jarosław Duda, 5. Tomasz Frankowski, 6. Andrzej Halicki, 7. Danuta Hubner, 8. Ewa Kopacz, 9. Janusz Lewandowski, 10. Elżbieta Łukacijewska, 11. Jan Olbrycht, 12. Janina Ochojska, 13. Radosław Sikorski, 14. Róża Thun, 15. Krzysztof Hetman, 16. Adam Jarubas, 17. Jaroslaw Kalinowski, 18. Marek Balt, 19. Marek Belka, 20. Robert Biedroń, 21. Łukasz Kohut, 22. Włodzimierz Cimoszewicz, 23. Bogusław Liberadzki, 24. Leszek Miller, 25. Sylwia Spurek. 2. Przeciwko rezolucji głosowali wszyscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim. Kopiujcie i wklejajcie ten tekst żeby wszyscy Polacy o tym wiedzieli .
Będzie teraz
2 tyg. temu
obowiązek obchodzenia święta panów w sutannach i wielbicieli pana buś i jego kumpli czyli LGBT.
...
Następna strona