Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polski Ład zachęca do kombinowania? Soboń: Każdy system do tego zachęca

Zaniżanie przychodów i optymalizacja podatkowa - taki będzie efekt wprowadzenia Polskiego Ładu? - Nie przypuszczam. Gdybym był takim leseferystą i chciałbym tę tezę doprowadzić ad absurdum, to powiedziałbym, że każdy system podatkowy zachęca do szukania sposobów na optymalizację, bądź unikanie opodatkowania - powiedział w "Money. To się liczy" Artur Soboń, wiceminister rozwoju i technologii. - Moim zdaniem Polski Ład spowoduje, że ten system stanie się bardziej sprawiedliwy. Co oznacza, że podatków dochodowych od przedsiębiorstw nie będą płaciły wyłącznie najmniejsze, najczęściej polskie, firmy, ale również te duże, międzynarodowe koncerny, które teraz podatków w Polsce nie płacą, albo płacą bardzo mało. Jeśli chodzi o osoby fizycznie, ci, którzy zarabiają więcej, proporcjonalnie więcej zapłacą podatku dochodowego i składki zdrowotnej, a osoby słabiej sytuowane, siłą rzeczy, bo zarabiają mniej, stosunkowo najmniej dołożą do systemu podatkowego. Uważam, że...

rozwiń
08-11-2021
0
0
10
Podziel się
Komentarze (10)
zobacz więcej komentarzy (10)
KOMENTARZE
(10)
Funk
rok temu
Zwykłe utrudnianie życia uczciwie pracującym w myśl zasady : jak się pomyli to go oskubiemy!
PolskiNowyPad
rok temu
Ten system ma na celu zebys placil wiecej. Ewentualnie cos odzyskal jak Ci Pan(stwo) pozwoli w formie: ulg, zwrotow czy innych bonow/grantow. Dodatkowo Pan(stwo) musi wiedziec wszystko: przekaz ksiegi pelne finansowe, jak pracujesz na rzecz Panstwa to Cie skataloguja w bazie placy (na pewno „tajnej” tak jak w spisie powszechnym :)). Oprocz tego dojadzie kilka nowych instytucji podsluchujacych i pare nowych obowiazkow rejestracyjnych ;-)
Przedsiębiorc...
rok temu
Jaka to sprawiedliwość że ryzykujesz otwierasz firmę masz głowę na karku i udaje ci się zarabiać więcej to niby czemu masz więcej płacić procetowo od kogoś kto przychodzi o 7 a o 15 trzaska drzwiami i ma w dupie.
Joshua
rok temu
A jak tam sukcesy z Turowem, o których chyba już miesiąc pan o tym mowil
emerytka
rok temu
Bardziej sprawiedliwe, jeżeli emeryt mający świadczenie np. 6 tys. zł brutto miesięcznie będzie płacił więcej, niż pracownik lub JDG z wynagrodzeniem 7 tys. zł brutto??? Sprawiedliwość wg PiS!!!!