Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd planuje podnieść składkę zdrowotną, przedsiębiorcy zapłacą dużo więcej. Władze jednak nie wykluczają, że ostateczny poziom podniesienia składki będzie niższy. Wzrost będzie rozłożony w czasie? - Myślę, że to jest testowanie możliwości wprowadzenia rozłożonego w czasie zwiększenia obciążeń podatników, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, bo tylko tej grupy dotyczy ta propozycja. Zakładam, że to są wypracowane i testowane przez rząd koncepcje - powiedział w programie "Money. To się liczy" Grzegorz Baczewski, dyrektor generalny Konfederacji Lewiatan. - Ta zmiana docelowo będzie oznaczała bardzo drastyczny wzrost obciążeń podatkowych. Powiedzmy sobie szczerze, to nie jest wzrost składki zdrowotnej, a odejście od odliczenia części składki zdrowotnej od podatku dochodowego, co oznacza wzrost tego podatku. Mówimy o wzroście o 9 proc., bo wielu przedsiębiorców rozlicza się na podstawie ryczałtu. Bardzo wyraźnie widać, że przejście na 3-procentową...

rozwiń
podatki
przedsiębiorcy
153
Podziel się:
KOMENTARZE
(153)
niezłodziejom
3 lata temu
NOWE ŁELITY i CHŁOP PANSZCZYŻNIANY-nowy ład pisu.
jeszcze
3 lata temu
A co z takimi ktorym kontrachenci nie płca za faktury i defakto dochody sa tylko na papierze ?Jeszcze ich dobić wysoką składką bo podatki juz płaci nawet jak nie dostaje pieniedzy !!!!!!!!!
sowwa
3 lata temu
a co z emerytami którzy pracują i biora swiadczenie emerytalne ,ja przepracowałam 45 lat i nadal mam własną jednoosobowa firmę i pracuję ....obecnie płacę dwie !!!! podkreślam DWIE SKŁADKI ZDROWOTNE !!!!z emerytury i z mojej małej firmy 387,81co miesiac muszę wpłacić składkę zdrowotną ,do tej pory odliczano mi to od dochodu ,bo bynajmniej dochodem to dla mnie nie było raczej strata ,bo jak trzeba coś poważnego w zdrowiu poprawić to niestety PRYWATNIE ZA KASĘ !!! nie zgadzam się na 9 % !!! ogłaszam NIEPOSŁUSZEŃSTWO OBYWATELSKIE !!!! W OGÓLE NIC NIE ZAPŁACĘ !!!!a poszli wy w buraki ,cholera na zbadanie żył mam czeka 2 lat!!!!!!ale prywatnie to od razu mogę !!!!co tu jest grane !!!dość tego!!!
ROLNIK płaci
3 lata temu
1 PLN od hekatra miesięcznie - SPRAWDZCIE!!! I to jeśli ma powyżej 5 hektarów. RÓWNOŚĆ???
Spawacz.
3 lata temu
Wystarczy aby ubezpieczenie zdrowotne nie bylo obowiazkowe przy prowadzeniu dzialalnosci.
...
Następna strona