Trwa ładowanie...
bErCxzXF

Notowania

Przejdź na

Dramat rolników, pogoda zniszczyła plony. Kołodziejczak: Odszkodowań nie będzie, ministerstwo odmówiło

Pogodowa masakra na plantacjach warzyw, plony zniszczone przez grad i ulewy. Co z odszkodowaniami? - W ciągu dwudziestu minut przyszły bardzo obfite opady gradu, które zniszczyły plony rolników. Co najciekawsze, rolnicy nie mogli tych pól ubezpieczyć, agencje odmawiały polis. W całej Unii Europejskiej państwo dopłaca do takich polis 65 proc. Te policy są bardzo drogie, często kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy za hektar - powiedział w programie "Money. To się liczy" Michał Kołodziejczak, prezes AgroUnii. - Agencje ubezpieczeniowe boją się takich ubezpieczeń, specjalnie windują ceny. Jeżeli ktoś opłaci, to agencja zawsze wygrywa, nawet przy szkodzie. Albo robi się to, by rolnicy nie ubezpieczali pól bez dopłat z państwa. Ministerstwo odmówiło w tym roku dopłaty do ubezpieczeń. Wielu rolnikom odmówiono dopłat, bo zabrakło pieniędzy. Żądamy pieniędzy dla tych rolników i wypłaty odszkodowań - dodał.

0
0
148
Podziel się
Komentarze (148)
zobacz więcej komentarzy (148)
bErCxzXR
KOMENTARZE
(148)
do chama z ch...
2 miesiące temu
tak, kołodziejczak odszkodowań nie będzie. Weźcie się prymitywne chamy za robotę zamiast skowyczeć i wyciągać łapę po cudze i wciąż i wciąż żądać wyższych cen i monopolu
bart
2 miesiące temu
Agencja ubezpieczeniowa to zwykle skromny przedsiębiorca i nie ma nic wspólnego z wypłatą odszkodowań po prostu sprzedaje polisy,których w Polsce nikt nie chce kupować a po szkodzie wszyscy chcą wypłat zapomnieli tylko ,że nie wykupili żadnej polisy.
sed
2 miesiące temu
A już się wystraszyłem ze będą musieli ZUS płacić!
bErCxzYj
fufu
2 miesiące temu
Bo tam zawsze byly lonki ,nikt nie uberzpieczy
ja tez
2 miesiące temu
rolnicy odszkodowania, nauczyciele pensje cały rok bez wychodzenia z domu. Ja też tak chce
...
Następna strona