Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dramat rolników, pogoda zniszczyła plony. Kołodziejczak: Odszkodowań nie będzie, ministerstwo odmówiło

Pogodowa masakra na plantacjach warzyw, plony zniszczone przez grad i ulewy. Co z odszkodowaniami? - W ciągu dwudziestu minut przyszły bardzo obfite opady gradu, które zniszczyły plony rolników. Co najciekawsze, rolnicy nie mogli tych pól ubezpieczyć, agencje odmawiały polis. W całej Unii Europejskiej państwo dopłaca do takich polis 65 proc. Te policy są bardzo drogie, często kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy za hektar - powiedział w programie "Money. To się liczy" Michał Kołodziejczak, prezes AgroUnii. - Agencje ubezpieczeniowe boją się takich ubezpieczeń, specjalnie windują ceny. Jeżeli ktoś opłaci, to agencja zawsze wygrywa, nawet przy szkodzie. Albo robi się to, by rolnicy nie ubezpieczali pól bez dopłat z państwa. Ministerstwo odmówiło w tym roku dopłaty do ubezpieczeń. Wielu rolnikom odmówiono dopłat, bo zabrakło pieniędzy. Żądamy pieniędzy dla tych rolników i wypłaty odszkodowań - dodał.

0
0
148
Podziel się
Komentarze (148)
zobacz więcej komentarzy (148)
KOMENTARZE
(148)
do chama z ch...
12 miesięcy temu
tak, kołodziejczak odszkodowań nie będzie. Weźcie się prymitywne chamy za robotę zamiast skowyczeć i wyciągać łapę po cudze i wciąż i wciąż żądać wyższych cen i monopolu
bart
12 miesięcy temu
Agencja ubezpieczeniowa to zwykle skromny przedsiębiorca i nie ma nic wspólnego z wypłatą odszkodowań po prostu sprzedaje polisy,których w Polsce nikt nie chce kupować a po szkodzie wszyscy chcą wypłat zapomnieli tylko ,że nie wykupili żadnej polisy.
sed
12 miesięcy temu
A już się wystraszyłem ze będą musieli ZUS płacić!
fufu
12 miesięcy temu
Bo tam zawsze byly lonki ,nikt nie uberzpieczy
ja tez
12 miesięcy temu
rolnicy odszkodowania, nauczyciele pensje cały rok bez wychodzenia z domu. Ja też tak chce
...
Następna strona