Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.pl - tag prezes uokik

Ponad 10 mln zł kary dla spółki Polski Prąd i Gaz
2017-03-06

Ponad 10 mln zł kary dla spółki Polski Prąd i Gaz

10 253 328 zł - taką karę prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na spółkę Polski Prąd i Gaz (dawniej Polska Energetyka PRO) za naruszanie zbiorowych interesów konsumentów. Przedstawiciele firmy m.in. podszywali się pod dotychczasowych sprzedawców prądu. Klienci złożyli ponad 500 skarg. Firma odwołała się do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Konkurs na szefa UOKiK unieważniony. Będzie kolejny
2016-02-26

Konkurs na szefa UOKiK unieważniony. Będzie kolejny

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował w piątek PAP, że konkurs na szefa UOKiK został unieważniony i będzie ogłoszony nowy. W styczniu ze stanowiska prezesa UOKiK został odwołany Adam Jasser.

Premier Szydło odwołała ze stanowiska prezesa UOKiK
2016-01-21

Premier Szydło odwołała ze stanowiska prezesa UOKiK

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Adam Jasser został odwołany ze stanowiska - podaje Polityka Insight. Rzecznik rządu Rafał Bochenek potwierdził tę informację. W ciągu miesiąca ma zostać powołana nowa osoba na to stanowisko.

Poszkodowani w wypadkach komunikacyjnych bez wsparcia UOKiK?
2015-10-13

Poszkodowani w wypadkach komunikacyjnych bez wsparcia UOKiK?

Sądy powszechne mogą w rozpatrywanych przez siebie sprawach przyjąć odmienną interpretację niż ta, zawarta w uchwale Sądu Najwyższego i przyznać poszkodowanemu status konsumenta.

Nowy prezes UOKiK. Adam Jasser od dziś na stanowisku
2014-03-20

Nowy prezes UOKiK. Adam Jasser od dziś na stanowisku

Adam Jasser zastąpił odwołaną na początku lutego Małgorzatę Krasnodębską-Tomkiel. Donald Tusk oczekuje od niego większej wrażliwości, jeśli chodzi o interes konsumenta.

Prezes UOKiK przeszkadzała Tuskowi. Zemsta po latach
2014-02-12

Prezes UOKiK przeszkadzała Tuskowi. Zemsta po latach

Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel dała głowę za nieustępliwość. Kto następny?

Deweloperzy ukarani przez UOKiK. Za nielegalne praktyki
2013-02-25

Deweloperzy ukarani przez UOKiK. Za nielegalne praktyki

Aby chronić prawa najsłabszych uczestników rynku, Urząd regularnie kontroluje wzorce umowne stosowane przez spółki działające na rynku nieruchomości.

2010-12-14

Spotkanie premiera z prezes UOKiK najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu

Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu dojdzie do spotkania prezes UOKiK Małgorzaty Krasnodębskiej-Tomkiel z premierem Donaldem Tuskiem poświęconego przejęciu Energi przez PGE - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka urzędu Małgorzata Cieloch.

2010-12-09

Spotkanie premiera i prezes UOKiK - najwcześniej w przyszłym tygodniu

Do spotkania premiera Donalda Tuska i prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Małgorzaty Krasnodębskiej-Tomkiel dojdzie najprawdopodobniej dopiero w przyszłym tygodniu - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka UOKiK Małgorzata Cieloch.

2010-12-07

Premier chce się spotkać z prezes UOKiK ws. Energi

Premier Donald Tusk powiedział we wtorek, że chce spotkać się pod koniec tego tygodnia z prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Małgorzatą Krasnodębską-Tomkiel w sprawie przejęcia Energi przez PGE.

Technologie - tag prezes uokik

2015-06-08

KW odpowiada Bogdance

Kilka dni temu LW Bogdanka wystąpiła do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o wszczęcie postępowania w sprawie stosowania przez KW S.A. niedozwolonych praktyk rynkowych. Na odpowiedź Kompanii nie trzeba było długo czekać. Kompania Węglowa jest zaskoczona stanowiskiem LW Bogdanka, która zwróciła się do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o wszczęcie postępowania w sprawie stosowania przez ...

Postępowanie wyjaśniające w sprawie 4You Airlines
2014-09-07

Postępowanie wyjaśniające w sprawie 4You Airlines

Prezes UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie spółki pośredniczącej w sprzedaży biletów lotniczych - 4You Airlines. Urząd zbada, czy przedsiębiorca prawidłowo informuje konsumentów o własnej sytuacji prawnej i charakterze świadczonych usług. Działalność przewoźników lotniczych jest regulowana i wymaga koncesji przyznanej przez Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC). 4You Airlines, to spółka, która nie jest jeszcze przewoźnikiem, ponieważ ...

Czy PKP Cargo przejmie CTL Logistics?
2014-09-04

Czy PKP Cargo przejmie CTL Logistics?

CTL Logistics to kolejna po czeskim przewoźniku AWT spółka, którą chce kupić PKP Cargo. We wtorek polski przewoźnik podpisał z European Rail Freight II S.Ă  r.l, większościowym właścicielem CTL, list intencyjny dotyczący potencjalnego nabycia 100 proc. udziałów w tej spółce. Teraz czeka na zgodę prezesa UOKiK. - Jesteśmy zainteresowani głównie tymi obszarami działalności CTL, w których PKP Cargo nie jest tak silnie reprezentowane. ...

Prawo - tag prezes uokik

Bezradny UOKiK bez prezesa
2007-03-28

Bezradny UOKiK bez prezesa

Brak prezesa UOKiK-u powoduje, że urząd ma związane ręce. Skutkuje to m.in. zawieszaniem postępowań sądowych, brakiem rozstrzygnięć ważnych dla przedsiębiorców.