Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Inflacja najwyższa od lat. Balcerowicz ostro komentuje tłumaczenie wiceministra

W sierpniu mieliśmy najwyższą od 20 lat inflację, sięgającą 5,4 procenta. Wiceminister finansów kwituje to krótko: to przez wzrost gospodarczy. Co na to prof. Leszek Balcerowicz, były wicepremier i były prezes NBP? - W takim razie najwyższy wzrost gospodarczy powinniśmy mieć w PRL-u, gdy inflacja wynosiła 20-30 proc. miesięcznie. To jest oczywista brednia - skomentował w programie "Money. To się liczy". - NBP pod rządami pana Glapińskiego prowadzi de facto politykę proinflacyjną. A konstytucyjnym obowiązkiem NBP jest utrzymywanie inflacji w granicach 2,5 proc. z odchyleniami rzędu jednego punktu procentowego. To jest systematycznie gwałcone - ocenił. - Mogą być mylne rachuby. Można chcieć realizować jakiś cel i go nie realizować z braku dostatecznej wiedzy - dodał też Leszek Balcerowicz. - Gdy obserwuję działalność organów, które zostały obsadzone przez obecny rząd, nie dostrzegam przywiązania do konstytucji, ale do partii. Być może wyznawali oni teorię, że...

rozwiń
KOMENTARZE
(183)
Beata
2 lata temu
Do komentujących że drożyzna to raczej tylko paliwo i prąd . Od kiedy chleb po 2zł w Dino ,Biedronce ,itd jest dogi ,kajzerka 37 groszy, masło lumiko 2,zł i 28 gr. lody 8zł za 2 l. są drogie . Mleko 2,50 ,banany 3zł lub 4 zł. No co chcecie za darmo? Jak nie umiecie znależć w dobrych cenach no to cóż widać wasza gospodarność jest kiepska .Do tego są jeszcze różne promocje.
Beata
2 lata temu
Pan Balcerowicz powinien się schować w mysiej dziurze wraz z tą cała opozycją . Doprowadził do samobójstw wielu ludzi przez drakońskie podwyżki stóp procentowych. Co pan , panie Leszku ma do powiedzenia rodzinom pańskich ofiar ?
Dociekliwy
3 lata temu
No tak, Harry Potter, studencik z gimnazjum w garniturze z 1-wszej Komunii.
Herp
3 lata temu
Leszek, zjedz snickersa.Ty już pokazałeś że cel ekonomiczny jest 2ażniejszy niż człowiek.Tysiące ludzi zapłaciło za twoją wizję ekonomicznego postępu.
hmm
3 lata temu
nie darzę sympatią chłopa, ale w tym przypadku mam rację
...
Następna strona