Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

KRRiT chce nowelizacji ustawy medialnej. Uwagi trafiły na ręce marszałków Sejmu

22
Podziel się:

KRRiT domaga się nowelizacji zapisów w ustawie medialnej, zwanej lex TVN, którą Sejm ma zająć się w środę. Ograniczenia dotyczące zagranicznego kapitału mogłyby nie obowiązywać, jeśli byłyby zawarte odpowiednie umowy "na zasadach wzajemności".

KRRiT chce nowelizacji ustawy medialnej. Uwagi trafiły na ręce marszałków Sejmu
Sejm zajmie się ustawą medialną. KRRiT chce "doprecyzowania przepisów" (PAP)

Na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu Sejm ma zająć się projektem ustawy medialnej. Tymczasem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przekazała marszałkom Sejmu Elżbiecie Witek i Ryszardowi Terleckiemu uwagi dotyczące nowelizacji tejże ustawy.

KRRiT m.in. proponuje "rozważenie rozwiązań wyłączających ograniczenia dotyczące kapitału zagranicznego w przypadku zawarcia odpowiednich porozumień lub umów międzynarodowych na zasadach wzajemności".

Jak czytamy w komunikacie, KRRiT zwraca uwagę na "potrzebę doprecyzowania przepisów przejściowych, dotyczących rozpoczętych postępowań koncesyjnych".

Zobacz także: Wojna o polską świnię. "Co godzinę upadają 3 gospodarstwa"

Na początku lipca posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, w którym wskazano, że "koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego".

Ustawa zyskała miano lex TVN, bo właśnie w tego nadawcę uderzyłaby najbardziej i bezpośrednio, uniemożliwiając przedłużenie koncesji na nadawanie w Polsce.

Grupa jest obecnie na etapie rozmów z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji w sprawie przedłużenia jej koncesji. Właścicielem stacji jest amerykański koncern Discovery, jednak zarządza nią za pośrednictwem innej spółki - Polish Television Holding BV, zarejestrowanej w Holandii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(22)
WYRÓŻNIONE
otrzeźwiejcie...
3 lata temu
Pamiętajcie posłowie, że każdy kto zagłosuje za tą ustawą w przyszłości odpowie prawnie za działanie na szkodę Państwa i ich obywateli. Nikt was nie obroni, gdyż wiecie, że to bezprawie po płaszczykiem prawa. Nie pomoże tłumaczenie, że wykonywaliście poleceni waszego wodza. Będzie polska Norymbergia. Czas pisu się kończy i przyjdą rozliczenia ze szkodnikami Polski.
Gosc1
3 lata temu
Jak ten reżim boi się Wolnych mediów , woli kryć wszystko , zamiatać jak majątek Obajtka , czy skandal Macierewicza z dojeniem kasy pod pretekstem komisji Smoleńskiej
antek
3 lata temu
Debilizm Kaczyńskiego i PIS całego!. Wypowiedzenie wojny USA wyjście z NATO i UE. To sukces Putina.
NAJNOWSZE KOMENTARZE (22)
fasada
3 lata temu
Proponują furtkę, aby prawo było dziurawe. Ktoś za to powinien polecieć.
kkk
3 lata temu
Fajne..
PO yeeb
3 lata temu
Nie dla tefalenu anty polskiej telewizji w rękach obcokrajowców.
bombardier
3 lata temu
A może ktoś uświadomi Klarenbacha z TVPIS INFO, że TVN nie jest (przynajmniej obecnie) własnością Platformy Obywatelskiej ?
Richardson
3 lata temu
Ten skrawek ziemi juz zawsze swirowal i swiruje dalej. Te dwa plemiona nigdy sie nie pogodza, jak zreszta od wiekow ciagle sa w stanie wojny.
...
Następna strona